...

Wellness BAR tyčinky

Wellness BAR - proteínovo tuková tyčinka s vlákninou

Na začiatku sme vedeli, že tvorba takéhoto produktu nebude jednoduchá. Verili sme, že poctivé ingrediencie sú na trhu dostupné a musí existovať cesta, ako z nich vyskladať kvalitný produkt. Všetko čo zjeme sa stane súčasťou nášho tela a preto sme nehľadali cestu kompromisov. Veď ako inak, tyčinku sme pripravovali v prvom rade pre naše potreby. Nové tyčinky patria od teraz do našej rodiny WELLNESS produktov, ktoré sme vytvorili s nadšením a preto od dnes má Wellness Protein mladšiu sestru s názvom Wellness BAR.

Čo by ste o Wellness BAR tyčinke mali vedieť na úvod

Tyčinky sú navrhnuté tak, aby spĺňali všetky naše predstavy o funkčnej potravine, ktorá nie je zdrojom prázdnych kalórií, ale naopak zdrojom vitálnych látok, z ktorých naše telo môže efektívnejšie regenerovať. Wellness BAR vám poskytuje:

 • Bielkovinovú zmes z Wellness Proteinu (32%).
 • MCT tuky, drvené mandle a mandľový olej.
 • Vysoký obsah vlákniny a nízky obsah rýchlych cukrov i sacharidov.
 • Sladidlo glykozid steviolu (extrakt z listov stévie).
 • Vysokú nutričnú hodnotu a poctivé ingrediencie.
 • Dlhý pocit z nasýtenia vďaka tukom i vláknine.

Zistite odpovede na nasledovné otázky kliknutím na tlačidlo "Viac informácií"

 • Čím je tyčinka Wellness BAR iná ako všetky ostatné tyčinky na Slovenskom trhu?
 • Aké má tyčinka Wellness BAR zloženie a nutričné hodnoty?
 • Aký má tyčinka Wellness BAR predpokladaný vplyv na telo po konzumácii?
 • Ako správne používať tyčinku Wellness BAR?
 • Kde sa dá tyčinka Wellness BAR kúpiť a koľko stojí?


Inšpirujte sa videom, ktoré sme vytvorili pre naše Wellness produkty, medzi ktoré už patria aj Wellness BAR tyčinky:

Prečo sú tyčinky Wellness BAR iné ako všetky ostatné

V nasledovných bodoch vám zhrnieme výhody tyčinky Wellness BAR. Zároveň ide o kritéria, ktoré sme si stanovili na začiatku prvých experimentov už pri vývoji. Wellness BAR je možné charakterizovať nasledovnými vlastnosťami:

 • Tyčinka s nízkou glykemickou záťažou a bezpečným obsahom sacharidov.
 • Obsah inteligentných tukov (napr. MCT) pre stabilnú hladinu energie a hlbšie zasýtenie.
 • Obsah kvalitnej vlákniny (tzv. prebiotiká) na podporu správnej funkcie tráviaceho traktu.
 • Obsah iba 3.5g bezvlákninových cukrov na 100g (cukry nie sú priamo pridávané do zloženia, ich obsah je nameraný analýzou všetkých ingrediencií).
 • Obsah prírodného sladidla (glykozidy stéviolu), prírodné arómy vanilka a smotana.
 • Bez použitia umelých, či prírodne identických sladidiel a lacných cukrových poliev.
 • Bez pridania lacnej želatíny, aby sa umelo nafukovali tabuľkové hodnoty proteínov.
 • Bez pridania lacnej sójovej bielkoviny, ktorá môže narúšať činnosť hormonálnej sústavy.
 • Bez pridania ďalších "JUNK" ingrediencií, ktoré zlepšujú pomer u ziskuchtivých výrobcov tyčiniek (pšenica, rôzne formy cukrov, GMO ingrediencie).


Aké má tyčinka Wellness BAR zloženie a nutričné hodnoty

Zloženie: Bielkovinová zmes 32,4% (srvátkový proteínový koncentrát, mliečny proteínový koncentrát, vaječný izolát), polydextróza (vláknina), oligofruktóza (vláknina), drvené mandle14%, zvlhčovadlo: glycerol, mandľový olej , MCT tuk, kyselina mliečna, vanilková aróma so strukmi, prírodná smotanová aróma, sladidlo: glykozidy steviolu 0,02%

Najvýstižnejšie si zloženie tyčinky predstavíte na základe nasledovného grafu. V ňom získate podrobné informácie o jednotlivých ingredienciách a vzájomných pomeroch. 

Wellness BAR grab nutričných hodnôt

Jedna tyčinka ktorú skonzumujete, má nasledovné parametre:

 • Váži 60g a obsahuje 232,3 kcal energie.
 • Obsahuje 18g bielkovín. Je to identická bielkovinová zmes akú nájdete vo Wellness Proteine (srvátkový proteínový koncentrát, mliečny proteínový koncentrát, vaječný izolát).
 • Obsahuje 14,4g vlákniny, z čoho 12,2% pochádza z polydextrózy, 9,7% z oligofruktózy, 2,1% z mandlí a ostatné formy zložitých sacharidov.
 • Obsahuje 10,6g tuku, ktorý pochádza najmä z MCT tuku (kokosový olej), z mandlí a z mandľového oleja.
 • Obsahuje 2,1g cukru, 0,36g polyolov a asi 2g laktózy zo srvátkového koncentrátu.
 • Zvyšnú časť tyčinky tvoria neutrálne ingrediencie ako voda, zvlhčovadlo ale aj časti drvených mandlí.

Wellness BAR, nutričná tabuľka

GDA* - percentuálny podiel jednej porcie výrobku z celkovej odporúčanej dennej dávky pre dospelých.


Aký má tyčinka Wellness BAR predpokladaný vplyv na telo po konzumácii

Tyčinky Wellness BAR majú príjemnú vôňu a nenásilnú chuť. Majú minimálny vplyv na hladinu krvného cukru (nízka glykemická nálož) a sú schopné dodávajú telu pomaly sa uvoľňujúcu a dlhotrvajúcu energiu. Vďaka vysokému obsahu tukov a vlákniny, majú silnú nasycovaciu schopnosť a nespôsobujú neprimerane rýchly hlad. Vďaka tomu sú vhodné ako náhrada jedného denného jedla. Pri dodržaní odporúčaného dávkovania (jedna, maximálne dve tyčinky za deň) nespôsobujú žiadne tráviace ťažkosti. Pri neúmerne zvýšenej konzumácii môžu tyčinky spôsobovať nafukovanie až plynatosť. Pri testoch u viacerých osôb sme namerali nasledovné glykemické hodnoty. Výsledok z grafu je záznam priemerných hodnôt z glukomeru (5 testovaných osôb) po konzumácii dvoch tyčiniek naraz (spolu 120g / test).

Wellness BAR, glykemická krivka

Wellness BAR, glykemické hodnoty merania

Dôvody, prečo táto tyčinka nevplýva tak zásadne na hladiny cukru v krvi sú hneď dva. Prvým je vysoký obsah tukov. Tie spomaľujú trávenie živín a prechod skonzumovanej tyčinky zo žalúdka cez dvanástnik až do tenkého čreva. Výrobcovia tradičných proteínových tyčiniek tento mechanizmus nepoznajú a preto ich produkty majú nie len vysokú glykemickú hodnotu, ale aj nálož. Z nášho uhla pohľadu, takéto produkty nie sú vhodné ani na konzumáciu počas dňa, ani pred či po tréningu. Druhým dôvodom, prečo je naša tyčinka nízko glykemická je rozpustná i nerozpustná vláknina (z rôznych zdrojov: polydextróza, oligofruktózy, mandle). Táto vláknina má prebiotický efekt. Na použitej vláknine je zaujímavé to, že na jej strávenie sú v tele použité rozdielne mechanizmy, ako pri trávení tradičných sacharidov a cukrov. Vláknina nie je strávená v tenkom čreve, preto neovplyvňuje hladinu cukru v krvi. Je strávená až v hrubom čreve, kde sa mení na mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré sú potravou pre probiotické kultúry. Preto sa potravinám, ktoré sú obohacované (fortifikované) o takýto druh vlákniny, hovorí aj funkčné potraviny. Dostatok nerozpustnej vlákniny mierne spomaľuje trávenie, čo umožňuje telu lepšie absorbovať živiny z prijatej stravy. Zároveň tým, že vláknina udržuje hladiny cukru v krvi v normálnych hodnotách, vám pomáha cítiť sa komfortne dlhé hodiny po konzumácii bez výrazných pocitov hladu a nervozity, ktoré sa dostavujú po konzumácii bežne dostupných sacharidových potravinách (včítane tradičných proteínových tyčiniek).

Ako správne používať tyčinku Wellness BAR

Odporúčané dávkovanie je jedna tyčinka denne. V núdzových situáciách môžete dávkovanie prekročiť o jeden kus navyše (2ks / deň). Tyčinku konzumujte iba v čase hladu, najneskôr 3-4 hodiny pred tréningom. Nevhodné je konzumovať tyčinku skôr ako 2 hodiny po tréningu, hoci tento čas by ste mali venovať konzumácii poctivého jedlu a nie tyčinkám. Wellness BAR si ušetrite na iné denné situácie, kedy sa vám jej praktickosť zíde viac. Odporúčame vám, aby ste 2-3 hodiny od konzumácie tyčinky nejedli ďalšie potraviny. Tým, že tyčinka má dlhú nasycovaciu schopnosť, ani nič ďalšie konzumovať nebudete musieť, pretože hlad sa vám tak rýchlo nedostaví. Najskôr budete hladný pravdepodobne až 3 hodiny po konzumácii 60g tyčinky. Je dôležité, aby ste nemiešali v žalúdku ďalšie živiny, ktoré by zbytočne provokovali vznik tráviacich ťažkostí (nafukovanie, plynatosť). K zvýšenej plynatosti dôjde aj v prípade, že skonzumujete viac, ako 2 tyčinky za deň. V prípade veľkého hladu je možné skonzumovať aj dve tyčinky naraz, pocit nasýtenia však bude o to väčší a dlhší. Dôležité je odskúšať si, ako na vás tyčinka pôsobí a kedy zvýšená konzumácia vedie k neželanej plynatosti.

Tyčinka Wellness BAR je ideálne jedlo v čase čiastočného hladovania a v prípade, že ste niekde na cestách bez prístupu ku kvalitnej strave. Mali by ste vedieť, že výrobok obsahuje aj alergény ktoré sú uvedené priamo v zložení produktu: mandle, mlieko a vajcia. Zároveň tým, že sa tyčinky vyrábajú v závode kde sa spracúvajú aj iné produkty, výrobok môže obsahovať stopy iných orechov, arašidov, sóje a sézamu. Dôležité je upozorniť ľudí, ktorí majú nejaké ťažkosti s chrupom. Tyčinky sú lepivé (ak ich vystavíte prílišnému chladu budú tvrdé), mierne sa lepia na zuby a preto je potrebné tyčinku konzumovať pomaly, v malých kúskoch a dôsledne požuť.

Tyčinka Wellness BAR je podľa legislatívy nevhodná pre deti do 14 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Je dôležité skladovať ju mimo dosahu malých detí, v suchu a bez priameho slnečného žiarenia pri teplote od 10 do 25 °C. V skratke si zapamätajte nasledovné body:

 • Tyčinku Wellness BAR používajte ako náhradu jedného jedla.
 • Konzumujte 1 tyčinku za deň.
 • Tyčinku Wellness BAR konzumujte až v čase hladu.
 • Po tyčinke nekonzumujte 2-3 hodiny ďalšie potraviny.
 • Tyčinku Wellness BAR použite najneskôr 3-4 hodiny pred tréningom.
 • Tyčinku nekonzumujte minimálne 2h po tréningu.
 • Neprekračujte odporúčanú dávku a nepoúžívajte ako náhradu rozmanitej stravy.
 • Vhodná náhrada za raňajky, desiatu alebo olovrant.
 • Optimálne jedlo na turistiku, dlhé cestovanie alebo počas čiastočného hladovania.

Kde sa dá tyčinka Wellness BAR kúpiť a koľko stojí

Tyčinky Wellness BAR sú od novembra 2013 dostupné v ktoromkoľvek obchode so športovou výživou alebo v predajniach a lekárňach, kde sa nachádzajú aj iné produkty od spoločnosti Kompava. Tyčinky sú zároveň k dispozícii aj u nás v internetovom obchode, kde vám ponúkame možnosť zakúpiť si tyčinky v celom kartóne alebo iba po 7 kusov. Túto možnosť ocenia najmä tí z vás, ktorí si na začiatok nechcú kupovať celý kartón, v ktorom je až 21 tyčiniek. Detaily o cenách tyčiniek si môžete pozrieť priamo v našom internetovom obchode bioeshop.sk.

Veríme, že tak ako Wellness Protein, aj tyčinku Wellness BAR prijmete za užitočného člena svojej rodiny. Veríme, že aj vďaka týmto našim produktom môžete napĺňať lepšie svoj potenciál a stať sa lepšou verziou samého seba. Na tejto ceste vám veľmi držíme palce.


Technické informácie:

 • Potravina pre zvláštne výživové účely
 • Hmotnosť 1 tyčinky : ℮ 60g
 • Balenie (kartón): 21 ks x 60g
 • Hmotnosť kartónu: 1260g
 • Minimálna trvanlivosť 9 mesiacov od dátumu výroby
 • Vyrobené na Slovensku. Vyrába: Tekmar, s.r.o., pre Kompava, s.r.o., Piešťanská 1202/44, 915 01 Nové Mesto n/V
 • Výrobok je určený k priamej spotrebe


UPOZORNENIE: uvedené odborné termíny a pojmy neschválila legislatíva SR ani nariadenia komisie EÚ (č. 432/2012). Uvedené texty sú výsledkom autorovej odbornosti, ktorú je možné podložiť vedeckými štúdiami, v ktorých sa tieto termíny bežne používajú.

Baska168
Pridané: 16.08.2017, 08:40
Hodnotenie produktu:
Prekvapujúco mi chutí viac vanilková ako čokoládová, obidve sú rovnako účinné, využívam na cestách, alebo podľa potreby, keď ma prepadne chuť a nechcem prepadnúť niečomu nekalému :)
Hlavné je nemiešať s íným jedlom, nemám žiadne ťažkosti s trávením, žiadna plynatosť, zasýti ma a nemám výkyvy nálad.
10/10 :)
Vlado
Pridané: 16.08.2017, 11:15
Re: Hodnotenie produktu
Pekne dakujeme za spatnu vazbu Baska, obe prichute su funkcnostou rovnake a verime, ze vam budu este dlho sluzit pri napredovani za dolezitymi zivotnymi ulohami.
zilizi.tatiana
Pridané: 07.01.2017, 10:43
Hodnotenie produktu:
Skvela chuť tyčinky, prijemne prekvapila
Vlado
Pridané: 07.01.2017, 12:03
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme, tesime sa, pracujeme na zlepseniach a inovaciach nadalej.
peterp
Pridané: 19.09.2016, 11:01
Hodnotenie produktu:
Som Wellness tyčinkami spokojný, naozaj zasýtia a poskytujú dlhodobú energiu. Používam ich pri dlhotrvajúcich športových aktivitách. Zatiaľ mi úplne postačili dve ako náhrada celodenného jedla.
Rado005
Pridané: 30.05.2016, 09:31
Hodnotenie produktu:
Vyborny pomocnik pre hekticke dni. Chutovo poskytuje viac nez by som ocakaval od produktu, ktory mi ma hlavne pomoct preklenut horsie dni. Neziaduce ucinky som nezaregistroval.
v.duriska
Pridané: 12.05.2016, 21:20
Hodnotenie produktu:
Ahojte Zlatošovci, tyčinku som si kúpil na testovanie ako zdroj energie pri lezení a turistike. Tyčinky sa osvedčili aj ako strava pri cestovaní keď nie je čas na raňajky.
S produktom som spokojný a určite si ho znovu kúpim.
Dík
Vlado
lgaspo
Pridané: 18.11.2015, 11:44
Hodnotenie produktu:
trochu tazko sa zuvaju a mam po nich pocit takej "lahkej" tazkosti v zaludku
Vlado
Pridané: 20.11.2015, 05:37
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za postrehy. Produkt je dizajnovany ako funkcne a prakticke "jedlo" (zasycujuce), preto neodporucame vyuzivat tycinku pred, pocas ci po fyzickej zatazi. Ak ide o zutie, to by mohola byt aj vyhoda. Tycinku musite doslednejsie prezut, ucit sa trpezlivosti i doslednosti, co nasledne sposobi, ze ak tycinku v klude prezujete nebude uz zatazujuca ani v zaludku.
levinko
Pridané: 12.11.2015, 10:16
Hodnotenie produktu:
Nemaju chybu. Chut vyborna. Pocit zasytenia vydrzi dlho. Pre mna neocenitelne pri tripoch na koni. Na ranajky kava s maslom a kokosovym olejom, do vrecka
wellness bar tycinku a okrem vody cely den nic nepotrebujem :-)
Lenka Weiss
Pridané: 12.11.2015, 09:48
Hodnotenie produktu:
Hlavne su velmi chutne. Moj manzel by zjedol najradsej 2 za sebou, hoci sa to neodporuca ;)
Tiez pokladam za velmi prakticke riesenie. Hlavne ked ideme na vikend napr. na chatu. Miesto obeda, sa zbali tycinka.
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 20:55
Re: Hodnotenie produktu
Ak je vas pan manzel vacsi muz (povedzme nad 80kg), tak mu 2 tycinky naraz neuskodia. Ak by ho vsak uz z tohto mnozstva nafukovalo, bude potrebne konzumovat iba 1 tycinku naraz, pripadne docasne pouzivat prebiotika (aleternativne kvalitnu bryndzu ci kefir) a potom by uz problem nemal byt ani po 2 tycinkach naraz.
boris.stanglo
Pridané: 12.11.2015, 09:39
Hodnotenie produktu:
vyborna tycinka, presne ako som ocakaval
volejbalkosicka
Pridané: 25.03.2019, 19:59
Otázka k produktu
Ahoj Vlado.

Chcel by som si kúpiť proteinovky, ale nenašiel som v ponuke s čokoládovou príchuťou.
Nie sú aktuálne? Budú?

Ď.

Milan
Vlado
Pridané: 26.03.2019, 12:21
Re: Otázka k produktu
Ahoj, cokoladove aktualne nie su vyrobene, otazne je ci sa podaria inokedy, zatial prosim vydrz s ponukou vanilkovych, neskor oznamime co dalej.
Baska168
Pridané: 30.07.2017, 11:23
Otázka k produktu
Dobrý deň,
Môžu Wellness Bar tyčinku jesť aj "nešportovci" ? Napríklad namiesto iných menej vhodných tyčiniek - bežne dostupných v obchodoch ?
Ak áno, kedy a za akých podmienok je najvhodnejšie ju konzumovať ?
Ďakujem
Vlado
Pridané: 31.07.2017, 06:43
Re: Otázka k produktu
Samozrejme, tycinka je uplne pre kohokolvek, kto ma zaujem konzumovat funkcnejsie potraviny. Ak si prestudujete nase texty zistite, ze je to hodnotna nahrada jedla, ktoru mozete mat po ruke na konzumaciu v case hladu. Dostupna je skor v sportovych obchodoch, alebo u nas v internetovom obchode:

https://www.bioeshop.sk/produkty/wellness-bar-tycinky.html
ilencik
Pridané: 12.11.2015, 14:15
Otázka k produktu
Dobry den,
Chcel by som sa spytat, ci je wellness tycinka vhodna na konzumaciu pocas 4 hodinoveho cyklo treningu (MTB). Jedna sa o to, ze pocas tych 4 hodin mam jednu 15 minutovu prestavku, ktoru vyuzivam na doplnenie energie, pocas prestavky skonzumujem 1 tycinku. Je to spravny postup, alebo je vyuzitie proteinovej tycinky pocas dlhsieho kardio treingu nevhodne?
Vopred vdaka za odpoved.
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 23:01
Re: Otázka k produktu
Domnievam sa, ze to nie je idealne. Tycinka nie je dizajnovana na konzumaciu pocas fyzickej namahy ale cez den ako funkcne regeneracne jedlo. Moze (hoci nemusi) vas zatazit na zaludku kvoli obsahu vlakniny. Omnoho vhodnejsie su pre tieto prilezitosti nase nove dva produkty, ktore vam doplnia energiu a pomozu udrzat vas natrenovany vykon na jeho maxime:

http://produkty.vladozlatos.com/sport-premium-energy.html
http://produkty.vladozlatos.com/protein-premium-energy.html
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem