...

e-publikácia ŽIVOTOSPRÁVA 1.0

Elektronická publikácia ŽIVOTOSPRÁVA 1.0

Každý z nás má nejaký systém v životospráve. Niektorí z nás si ho aktívne tvoria formou pokus-omyl, niektorým z nás ho vytvorili rodičia, ale mnohí si ho tvoria pasívne a nevedome. My všetci sme však produktom svojej vlastnej životosprávy. Ste s týmto produktom spokojný? Ak zmeníme nastavenie svojej mysle, zmeníme aj svoj systém v životospráve a následne sa zmení aj produkt - naše telo. Ako to urobiť s najmenším počtom chýb a omylov?

V publikácii vás naučíme, ako si pomocou našej stratégie vytvoríte systém v životospráve, ktorý vám pomôže dosahovať estetické, zdravotné i výkonnostné ciele, po ktorých ste vždy túžili. Ponúkame vám poctivé dlhodobé riešenia, za ktorými nehľadajte žiadne skratky s krátkou trvanlivosťou. Naučíme vás jednu z najdôležitejších zručností vôbec: ako sa správne postarať o svoje telo. Túto zručnosť považujeme za kľúčovú na ceste za lepšou verziu samého seba. 

Získajte stratégiu. Vytvorte si systém. Napĺňajte svoj potenciál. Chcete vedieť viac?

 • Prečo potrebujem systém v životospráve?

 • Ako mi táto publikácia pomôže vytvoriť si systém v životospráve?

 • Je táto vaša stratégia na tvorbu životosprávy dokonalá?

 • Ako cez lepší systém v životospráve dosiahnem svoje ciele rýchlejšie?

 • Aké konkrétne kapitoly obsahuje táto publikácia?

 • Prečo je táto publikácia tak extrémne drahá?

 

POZOR: ak máte záujem o tlačenú verziu tejto knihy a za tú istú cenu získať aj jej ePub verziu, podrobné informácie nájdete aj u nášho partnera a vydavateľa Elist - info TU. Počet dostupných kusov je však limitovaný. V našom obchode predávame PDF verziu tejto publikácie. 

Čítajte podrobné informácie v popise produktu kliknutím na "Viac informácií". K ďalším krokom si vás dovolíme inšpirovať aj prostredníctvom nasledovného videa:

 

Prečo potrebujem systém v životospráve?

Každý z nás má predstavy o svojom ideálnom živote. O tom čo by chcel dokázať, čo by si chcel splniť, čo by chcel mať, kým by sa chcel stať. Existuje však jeden nástroj, ktorý ak nebude fungovať správne, len ťažko sa vám bude pracovať na svojich snoch a napĺňaní svojho potenciálu. Áno, hovoríme o ľudskom tele, zázračnej mašinke, ktorá pre nás pracuje od narodenia až po smrť. Naše telo sa nedá vymeniť, nikdy sa ho nezbavíme a nové tiež nedostaneme. Ak si ho raz poškodíme, môže to byť už navždy. Je to cenný nástroj.

Nikto nám však nedal do rúk manuál na to, aby sme sa o svoje telo dokázali správne postarali a pochopili ako funguje. Zažili ste niekedy ťažké ráno, kedy sa vám nechcelo vstať z postele kvôli nedostatku energie? Aký progres ste v taký deň zažili? Ako veľmi ste sa v tento deň posunuli vpred? Ako veľmi ste sa tešili z vecí, ktoré ste už dosiahli? Preto je na mieste otázka, ktorú si sami položte a úprimne na ňu odpovedzte: "Ako veľmi sa cítite byť energeticky bohatý na škále od 1 do 10? (10 je najviac)" Ak odpovedáte že v priemere pod 8, tak by ste mali rozhodne čítať ďalej. 

Ak má niekto dostatok životnej energie znamená to, že jeho bunky a celé telo sú zdravé. Disponuje fyzickým a energetickým bohatstvom. Ak sa každý deň budíte s plnším pohárom energie, máte fyzickú, mentálnu, psychickú aj duševnú kapacitu na akékoľvek problémy alebo radosti všedného dňa, s ktorými sa stretávate. Starať sa o svoje energetické bohatstvo však nie je voľba ale povinnosť, pokiaľ vám v živote ide o napĺňanie svojho vlastného potenciálu. 

Ak sa o túto oblasť nepostaráte, ak si túto oblasť energetického bohatstva nebudete vážiť (čiže svoje vlastné telo), nikdy nebudete skutočne bohatý, nech dosiahnete v živote čokoľvek. A každý z nás túži v živote robiť niečo čo má význam, čo pomáha druhým ľuďom žiť lepšie životy a tvoriť hodnoty, ktoré po nás ostanú keď zomrieme. Paradoxom na tejto potrebe je, že až keď budeme silnejší energeticky a fyzicky, až vtedy sa môžeme stať užitočnejší. Ako nebyť energetickým mrzákom a kriplom, ako netrpieť energetickým malomocenstvom, o tom presne je naša nová publikácia s názvom ŽIVOTOSPRÁVA. Pomocou nej si vytvoríte vlastný individuálny systém v životospráve, ktorý bude riešiť všetky problémové oblasti (energia, zdravie, kondícia, estetika, emócie). Ako to pomocou tejto publikácie spolu dosiahneme?

 

Publikácia ŽIVOTOSPRAVA, Vlado Zlatoš

Ako mi táto publikácia pomôže vytvoriť si systém v životospráve?

Neponúkame vám publikáciu nabitú len informáciami. Ponúkame vám manuál (stratégiu), ktorá vás má navigovať ako si vlastný systém v životospráve vytvoriť. Publikácia je postavená tak, že s ňou musíte aktívne pracovať až dovtedy, kým si vlastný systém nevytvoríte sami. Inak by tvorba tejto knihy pre nás stratila význam. Je to ako zaplatiť si u nás kurz o výžive a životospráve spolu so všetkými službami dokopy, len bez osobného kontaktu.

O túto publikáciu prejavia záujem len proaktívni ľudia ktorí nie sú leniví ani pohodlní a i napriek dostatočnému množstvu nadobudnutých informácií si potrebujú všetky tieto poznatky utriediť, rozdeliť a strategicky použiť tak, aby si vytvorili optimálny systém životosprávy. Je to ako pomáhať vám budovať si knižnicu a systematicky zaraďovať informácie na správne miesta, aby ste sa nestratili v navigačnom chaose. Veľmi dôležité sú najmä tieto kapitoly:

 • Ako analyzovať seba a svoju aktuálnu situáciu?
  • Ako zistím svoj aktuálny zdravotný stav a krvnú skupinu?
  • Ako zistím aký mám typ postavy (somatotyp)?
  • Ako zistím, aké veľké sú zásoby môjho podkožného tuku?
  • Ako zistím s ktorým hormónom má moje telo problémy?
  • Ako zlepšiť fungovanie hormonálnej sústavy - kroky a priority?
  • Ako zistím koľko mám kilogramov svalovej hmoty?
  • Ako zistím, aký fyzický výkon dokážu podať moje svaly?
 • Ako definovať svoje sny, potreby a základné ciele?
 • Ako si vytvoriť zoznam dôležitých potravín?
 • Ako si stanoviť pomer základných živín?
 • Ako si vytvoriť optimálny režim dňa?
 • Ako načasovať konzumáciu v režime dňa spolu s tréningom?
 • Ako si vytvoriť svoj optimálny tréningový plán?

Publikácia ŽIVOTOSPRÁVA, Vlado Zlatoš

Podrobnejší prehľad o obsahu publikácie si môžete pozrieť v ďalších bodoch. Určite vás však napadla aj nasledovná otázka. 

Je táto vaša stratégia na tvorbu životosprávy dokonalá?

NIE, to ani zďaleka. S dnešnými poznatkami sa vieme dopracovať k skvelým výsledkom, ale nikdy to nebude na 100% dokonalé. Ale čo je podľa vás dokonalé? Okrem toho v našej krajine chýbajú rôzne odborné metabolické, hormonálne, kondičné či iné vyšetrenia na jednom mieste, ktoré by boli cenovo dostupné. A nehovoriac o tom že tu chýbajú experti, ktorí by vám pomohli tieto získané informácie správne interpretovať a vytvorili pre vás skutočné stratégie i systém. Na to si ešte chvíľu musíme počkať a netvrdíme, že sa to dokonale podarilo práve nám. Naša stratégia vám však pomôže vytvoriť si systém životosprávy aspoň na 80% správne. A čo tých zvyšných 20%? To nechajte na drobné pokusy a omyly. Aj keď sa vám vždy nepodarí dosiahnuť presne očakávaný výsledok, vždy sa o sebe niečo naučíte a získate veľké množstvo cenných informácii o svojom tele, o nových pocitoch a možno aj nových stratégiách. Toto nie je diéta na 5 minút. Toto je systém, ktorý keď si raz vytvoríte, tak ho s malými obmenami budete používať už po celý zvyšok života.

Nie sme však zadubení a uvedomujeme si, ako rýchlo napredujú informácie z oblasti zdravia, výživy či pohybu. Preto sme sa rozhodli že publikáciu budeme každý rok aktualizovať na vyššiu verziu (z 1.0 na 2.0 a tak ďalej). Nová verzia publikácie bude dostupná pre všetkých čo si ju už raz zakúpili za 1/5 z pôvodnej ceny. Na najbližších aspoň 3-5 rokov bude táto stratégia dostatočne účinná i nadčasová pre väčšinu z vás, ktorí túžite po pozitívnej zmene. 

Publikácia ŽIVOTOSPRÁVA, Vlado Zlatoš

V publikácii sme však neriešili hraničné výživové smery ako napríklad vegetariánstvo, či vegánstvo. Lakto-ovo vegetarián však nájde v tejto publikácii všetky potrebné informácie, ako sa o seba postarať. Lakto-ovo znamená, že sa pripúšťa konzumácia vybraných mliečnych výrobkov i vajec a podľa nás, sa jedná o jeden z najzdravších výživových alternatívnych štýlov, ak máte tendenciu takéto smery uznávať. Societa lakto-ovo vegetariánov možno patrí k tým najzdravším na svete, pretože títo ľudia sú citliví na kvalitu a dbajú na to, aby zvieratá, ktorých potravinové produkty prijímajú (kravy, kozy, ovce, sliepky, iné), boli najvyššej kvality i zdravia (pohyb, tráva, kvalita krmiva, iné). Takýto postoj by sme si mohli osvojiť aj my všežravci v záujme zvyšovania kvality svojho života a dosahovania svojich vyšších cieľov. Ako vám teda lepší systém v životospráve pomôže dosiahnuť stanovené ciele rýchlejšie?

Ako cez lepší systém v životospráve dosiahnem svoje ciele rýchlejšie?

Dôležité je, aby ste mali radi svoje telo. Aj keď to možno znie hlúpo, väčšina ľudí (najmä žien) to tak úplne necíti. Ľudské telo je filter, cez ktorý vnímame celý náš okolitý svet. Čo sa stane ak je tento filter zanesený alebo pokazený? Telo silno ovplyvňuje naše emócie, emócie naše nálady a nálady zas celý náš osud. Lepší systém v životospráve umožňuje získať nasledovné výhody:

 • Lepšie informácie = lepšie rozhodnutia a postoje.
 • Lepšie rozhodnutia a postoje = lepšie nastavenie mysle.
 • Lepšie nastavenie mysle = lepší vzťah k životospráve a k zdraviu.
 • Lepší vzťah k životospráve a k zdraviu = viac zdrojov energie.
 • Viac zdrojov energie = väčší výdaj energie (fyzickej i intelektuálnej).
 • Väčší výdaj energie = stúpajúca výkonnosť a rýchlejšie dosahovanie cieľov.
 • Stúpajúca výkonnosť = ešte viac energie a krajšia estetika tela.
 • Ešte viac energie a krajšia estetika tela = vyššie sebavedomie.
 • Vyššie sebavedomie = rýchlejší osobnostní rozvoj.
 • Rýchlejší osobnostní rozvoj = viac možností a skúseností.
 • Viac možností a skúseností = lepšie rozhodovanie a bystrosť.
 • Lepšie rozhodovanie a bystrosť = vyššia kvalita života.
 • Vyššia kvalita života = vnútorná motivácia pre napĺňanie vlastného potenciálu.
 • Napĺňanie vlastného potenciálu = šťastnejší a spokojnejší život.

Ešte stále sa vám zdá že zručnosť dôsledne sa postarať o svoje telo nie je až taká dôležitá? Veríme, že rovnako ako my, vnímate dôležitosť tejto oblasti triezvo a pýtate sa nasledovnú otázku.

Publikácia ŽIVOTOSPRÁVA, Vlado Zlatoš

Aké konkrétne kapitoly obsahuje táto publikácia?

Zoznam kapitol je taký dlhý, že sme ho sem radšej nezaradili. Môžete si ho však pozrieť z nasledovného dokumentu na stiahnutie, ktorý bude po úplnom dopísaní aktualizovaný. Kliknite na obrázok a otvorí sa vám kompletný zoznam všetkých kapitol i podkapitol z publikácie ŽIVOTOSPRÁVA:

Publikácia ŽIVOTOSPRÁVA, Vlado Zlatoš

Prečo je táto publikácia tak extrémne drahá?

Kto si chce pomôcť sám musí vedieť viac, ostatní si môžu nechať poradiť. Ak nevidíte hodnotu v obsahu našej publikácii, máte jednoducho vždy na výber. Domnievame sa, že táto cena nepredstavuje žiadnu finančnú záťaž ak uznáte, že tu ide o návod, ktorý vám má pomôcť udržiavať vaše telo v TOP forme už po celý život. My vám neponúkame informácie. My vám ponúkame stratégiu na tvorbu vlastného systému v životospráve.

Ak máte iný názor, stále máte možnosť tráviť tony času štúdium literatúry a realizáciou vlastných pokusov a omylov. Niekto má však plné zuby z dlhodobého testovania čo funguje a čo nie a rád by staval na skúsenostiach iných. Vďaka našej publikácii môžete preskočiť dlhoročné tápanie v omyloch a vyskúšať cestu, ktorá nebude skratkou, ale rozhodne to nebude slepá ulička ako v prípade mnohých diét, produktov, či služieb, ktoré ste mali možnosť doteraz vyskúšať. Prečo inak by ste čítali tieto riadky?

Žiaľ vzhľadom na dnešné ekonomické trendy, sú okolo nás stále viac dostupné také informácie, ktoré nás okrádajú o zdravý úsudok pod rúškom "pravdivej" vedy (rozumej marketing zdravotníctva, farmácie, potravinárskeho a iného priemyslu). My sa pokúšame ísť po ceste pravdy a uvedené informácie sú sumárom našich dlhoročných vedomostí, zručností a poznatkov z praxe. Nie len že sme mali možnosť pracovať s tisícami ľuďmi (od skupinových tréningov, cez prednášky až po individuálne služby ako jedálny lístok na mieru, konzultácie a tak podobne), ale máme aj vlastné skúsenosti a snažíme sa ľuďom ukazovať cestu osobného príkladu. Ak sa vám jednoducho nechce čakať roky až desaťročia na to, aby ste zistili čo funguje a čo nefunguje, ponúkame vám naše riešenie. 

Stále máte však možnosť čítať naše články zadarmo, učiť sa, skúšať a pokúšať sa vytvoriť si vlastný systém životosprávy bez našej pomoci. Ak ste pohodlnejší a máte dostatok finančných prostriedkov, máte možnosť využiť naše individuálne služby, ktoré sú relatívne drahé [1], [2]. Teraz však máte možnosť, ktorá čiastočne nahrádza náš osobný kontakt a pridáva hodnotu navyše, ktorú sme doteraz nepublikovali. Naše know-how sme spracovali do zrozumiteľného systému, ktorý môžete nasledovať a získavať tak obrovské množstvo ďalších informácií, ktoré nie je možné odovzdávať vám ani pri osobnom kontakte. Elektronická publikácia ŽIVOTOSPRÁVA, je vlajková loď našich produktov ktoré poskytujeme a preto je jej cena taká vysoká. Ako vám táto publikácia ušetrí čas i peniaze?

Publikácia ŽIVOTOSPRÁVA, Vlado Zlatoš

Zaplatením za túto publikáciu to ale zďaleka nekončí, práve naopak všetko len začína. Napriek tomu, že vás táto publikácia bude stáť "majland", tak za vás potrebné kroky neurobí. Kopec času strávite jej študovaním a ešte viac času nastavovaním si svojej vlastnej životosprávy. Žiaľ nič jednoduché na realizáciu sme nevytvorili. Ak to chcete mať životosprávu poriadne nastavenú, nič také ani neexistuje. My pre vás nemáme bombastické návody a nečakané trháky. Len poctivé dlhodobé riešenia, ktorých výsledky si treba zaslúžiť tvrdou prácou, nie hľadaním skratiek. Nie je to komplikované intelektuálne, zato realizačne určite. Ale raz keď svoj systém nastavíte a budete ho dlhodobo používať, všetko sa časom zautomatizuje a stane sa príjemne ľahkým a nenáročným. Veď čas ide ďalej tak či onak a je len na vás, či o rok budete lepšou verziou samého seba, alebo nebudete. Preto sme miestom v publikácii nešetrili. Veríme, že každá jedna veta ktorú sme do dokumentu vložili, je dôležitá pre vaše rozhodovanie a môže vám odpovedať na rôzne problémové situácie, s ktorými sa denne stretávate.

 • Veríme, že s dostupnými poznatkami sme vytvorili to najlepšie, čo sme vytvoriť mohli.
 • Veríme, že ak našu stratégiu budete používať, dostanete do rúk nástroj (systém), ktorý vám pomôže dosahovať stanovené ciele rýchlejšie, ako kedykoľvek pred tým.
 • Veríme, že aj vďaka našej stratégii môžete efektívne bojovať za lepšiu verziu samého seba.

 

Získajte stratégiu. 
Vytvorte si systém. 
Napĺňajte svoj potenciál.
A staňte sa lepšou verziou samého seba.

 

Predbežné technické parametre

 • formát A4
 • počet strán 232
 • 80 obrázkov, 43 tabuliek, 27 grafov

 

Peter.hladky007
Pridané: 12.09.2016, 09:19
Hodnotenie produktu:
Dobry den,
k publikacii Zivotosprava mam niekolko komentarov :)

1. obsahovo je kniha velmi prinosna, aj ked nejako extra necitim potrebu schudnut, skusam pristup
s ciastocnym hladovanim a tukovou stravou naozaj sa citim lepsie a vykonnejsie napriek tomu ze nejem.
Takze v tomto bode davam 10 bodov
2. ako mozny zlepsovak (je mozne ze mi poviete ze uz to davno existuje) by som videl jednoduchu
aplikaciu/excel, umoznujucu rychlo vypocitat obsah zivin v modelovych jedlach, obvykle je skupina jedal (kombinacii)
ktore konzumujem typicky a teda by sa dalo lahko naplanovat den. Predpokladam ze tento problem riesi uplne kazdy,
kto zacne kontrolovat svoju stravu a pracne spocitava kalorie a obsahy v tom co si da na tanier.
3. za negativum knihy povazujem jej formalnu a NAJMA pravopisnu stranku. Nie som ucitel slovenciny ale pravopisne chyby v texte
ma vyslovene rusia a musim povedat ze je ich v nom neurekom, vratane hrubok, stylistickych formulacnych problemov apod. Myslim
ze ked ste si dali velmi velku pracu naformulovat, vyskusat a odladit filozoficku stranku veci ako aj napisat hutnu knihu,
nevyhnutne musite absolvovat aj to 1% prace ktora spociva vo vycisteni a spravopisneni textu.
4. na zaver by som sa chcel spytat, kedy planujete avizovanu aktualizovanu verziu 2.0, resp. ci existuje nejaky text ktore kapitoly
by ste podla aktualnych poznatkov zrevidovali a ako. Bohuzial som velmi zaneprazdneny takze nestiham citat cely blog,
takze takyto kratky update by velmi pomohol.

Ak to mam zhrnut - kniha super, filozofia nasledovaniahodna, popracovat na slovencine a priniest novu verziu :)

Dakujem
Hladky
Vlado
Pridané: 12.09.2016, 09:39
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za postrehy pan Hladky, pripajam odpovede:

1. gratulujem
2. ano vypocty a tieto zalezitosti sme vyriesili v poslednom produkte, v ktorom sme aplikovali poznatky a vypoctovu kapacitu software planeat.sk, v ktorom su zakomponovane nase vlastne recepty a ich presna nutricna hodnota aj navody na pripravu: https://produkty.vladozlatos.com/metabolicky-protokol.html

3. kniha presla profi gramatickou korekciou (externa strana), ako vidim, nestacilo to
4. aktualne vsetky prakticke kroky, ktore z publikacia 1.0 vyplyvaju sme zhrnuli prave v tomto Metabolickom protokole: https://produkty.vladozlatos.com/metabolicky-protokol.html, aktualne planujeme vydat podrobnejsiu publikaciu v spolupraci s Martinom Chudym a mozno verziu 2.0 naplanujeme na neskor, ak to bude este potrebne...

Dakujeme za postrehy a uspesny den prajeme
-v-
Martin Sloboda
Pridané: 11.04.2016, 08:32
Hodnotenie produktu:
Veľmi mi pomohlo už to, že som vôbec natrafil na stránku vladozlatos. Po prečítaní pár článkov som začal aj ja hľadať lepšiu verziu samého seba. Myslím, že sa mi to krok po kroku aj darí. Životospráva mi v tom ešte viac dopomáha.
Vlado
Pridané: 11.04.2016, 09:10
Re: Hodnotenie produktu
Pekne dakujeme Martin, vazime si to. Nech sa dari napredovat a budeme sa tesit, ked sa so svojimi dalsimi postrehmi podelite aj cez nase clanky, komenty a dalsiu spolocnu diskusiu. Ak budete mat postrehy co by mohlo byt v pokracovani 1.5 verzii Zivotospravy, aby aj to bolo pre vas uzitocne a vyzivne, tak nam napiste do komentov:

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/pripravujte-spolu-s-nami-publikaciu-zivotosprava-1-5.html
giant2
Pridané: 08.01.2016, 13:25
Hodnotenie produktu:
Môj názor.
Ďakujem za možnosť povedať svoj názor na Vašu knihu.
Vďaka Vašej knihe som zas o niečo bližšie k poznávaniu seba samého a usmerneniu môjho „fungovania“. Oceňujem množstvo konkrétnych rád a typov ako sa spoznať a ako sa rozvíjať. Cez to všetko mi tam chýba zameranie sa, prípadne nejaká rada ako by sa vlastne mal nastaviť človek ktorý má už viac rokov a ktorého organizmus je už možno nie schopný sa dostať do takej formy aká by pre neho bola vhodná. Tak isto som tam nenašiel radu ako povedzme zdravo pribrať bez nutnosti konzumovať sacharidy. Ja osobne mám 56 rokov som štíhlej postavy a nejaké to kilo navyše by som prijal. Prešiel som postupne na bez sacharidovú stravu tiež som zmenil spôsob cvičenia v telocvični a tak isto, vzhľadom k môjmu veku neviem či to robím správne. Píšem to iba pre to že by som ocenil radu kde nájsť ako cvičiť, prípadne zdravo pribrať. Ďakujem.
Slavo.
Vlado
Pridané: 10.01.2016, 23:50
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za postrehy aj hodnotenie. Publikaciu sme sa pokusali spracovat tak, aby smerovala co najviac do praktickej aplikacie poznatkov, co najmenej na teoriu. Je vsak pravda, ze nas pohlad nedokaze pokryt uplne vsetky problemove situacie ci otazky. V mnohych pripadoch aj taka vec, aku pozadujete teraz, si ziada individualny pristup specialistu (dobreho trenera / fyzioterapeuta / atd). Ak ide o zdrave priberanie, predlzenou "rukou" k publikacii su potom nase clanky tykajuce sa pohybu, ktore ju doplnaju. Niektore z nich vam na inspiraciu pripajam aj sem a drzim palce pri dalsom napredovani:

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/ako-zdravo-pribrat-na-hmotnosti.html
https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/zvyste-fyzicku-zdatnost-domacim-cvicenim.html
https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/budujte-silne-paze-od-lopatiek.html
https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/vybojujte-si-lepsiu-metabolicku-kondiciu-zapasenim.html

https://www.vladozlatos.com/typove-skupiny/trening-urazy-a-regeneracia.html
stefan
Pridané: 21.12.2015, 10:48
Hodnotenie produktu:
Publikacia je naozaj rozsiahla a vycerpavajuca. Treba vsak vediet, ze mnohe informacie z publikacie sa citatelia docitaju aj z blogu.
Vlado
Pridané: 23.12.2015, 06:21
Re: Hodnotenie produktu
Rozumiem Stefan, do strany 93 je publikacia povedzme podobna ako blog - ak teda na tom trvas (mimochodom je uz 3 roky stara, takze nove postrehy z blogu neobsahuje, oba obsahy sa vsak pekne doplnaju), no mna najviac bude zaujimat ako sa ti podarilo vyriesit zber informacii o svojom tele, o com pojednava prakticka cast publikacie.

Vies informacna toxicita je dnes uplne bezna a medzera medzi doplnanim si poznatkov a ich aplikaciou do praxe sa coraz stale viac zvacsuje (cim inteligentnejsi clovek, tym paradoxne viac). Tato publikacia bola pisana s ohladom prave na to, aby clovek nadobudnute poznatky v co najvacsom meradle aplikoval do praxe. Takze mi nevahaj zaslat vyplnene strany od 194 po 196 aby som videl, ako si sa skutocne s tymto problemom popasoval ty. Vyplneniu tychto par stran predchadza "len" 101 stranovy navod (A4) ako to urobit dosledne. To je zas moje manazovanie ocakavani smerom k citatelovi, ktory si publikaciu kupuje pre to, aby si vytvoril vlastny system zivotospravy.

Takze hodnotovy kontext publikacie s praktickymi cviceniami ma hodnotu len natolko, nakolko sa clovek cini podla 100 stranoveho navodu o ktorom vie, ze ho dopredu caka (vid predajne texty o com je publikacia). Informacie su predsa bezplatne, no na blogu sa o podobnych postupoch nikde nedocitas. Tesim sa na vyplnene strany.
miso
Pridané: 25.10.2015, 14:19
Hodnotenie produktu:
Velmi zazivne napisane, knihu som precital v dost kratkom case a dozvedel som sa mnoho novych informacii. Zaroven som si utriedil niektore dovtedajsie vedomosti, kedze blog som uz nejaky ten rok cital. 9/10 iba preto, ze ta cena by mohla byt o nieco nizsia, avsak kupu vobec nelutujem.
Vlado
Pridané: 27.10.2015, 09:55
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za podnet Miso, aj na zaklade tvojho postrehu som si uvedomil, ze publikacia je uz nejaky ten cas "stara" (hoci stale aktualna) a kedze na dalsi rok 2016 planujeme jej aktualizaciu, tak som cenu znizil zo 72 na 62. Po vydani verzie 2.0 bude podstatne nizsia ako teraz.
svecovama
Pridané: 23.10.2015, 10:28
Hodnotenie produktu:
Môj osobný názor je, že je to jedna úžasná publikácia s maximálnym množstvom informácií o životospráva ako takej. Je napísaná zrozumiteľne, takže ju pochopia aj laici ako som ja. Ďakujem, že takáto kniha existuje. Ak sa chce niekto dozvedieť o fungovaní tela a správnej životospráve, tak v tejto knihe nájde určite odpovede...
PEGA
Pridané: 22.10.2015, 17:37
Hodnotenie produktu:
Nakoplo ma to do nového stravovania.
Začiatkom leta som sa začal sprchovať v chladnej vode, potom v septembri raz týždenne kúpanie vo voľnej prírode a od októbra som pridal ku sprche polievanie vodou z vedra, čo sa ochladila na balkóne. Otužovaniu by som venoval podrobú kapitolu, Otužovanie má skvelé benefity.

Ján Sivák
Pridané: 22.10.2015, 12:08
Hodnotenie produktu:
Výborné, poučné, skvelé. Jednu hviezdičku som ubral iba preto, že na rôznych miestach sú rôzne a mätúco popisované množstvá či už tukov, alebo sacharidov ktoré je potrebné prijať.

Napr. st. 37:

„Príjem bielkovín u mužov by sa mohol pohybovať medzi 1,5 až 2g bielkovín na jeden kilogram aktívnej svalovej hmoty. Napríklad 100kg muž s 10% podkožného tuku = 100kg - 10kg tuku = 90kg aktívnej svalovej hmoty = 140 - 200g bielkovín / deň“

Reč je o aktívnej svalovej hmote a je definovaná ako hmotnosť tela mínus hmotnosť podkožného tuku. Telo však neobsahuje iba tieto zložky.

Následne st. 40

„Ak máte okolo 10% podkožného tuku (napr. 100kg = 90kg svalov), konzumujte 1g sacharidov na každý kilogram aktívnej telesnej hmotnosti v deň keď netrénujete (priemerne 90g sacharidov)“

Tu je použitý výraz aktívna telesná hmotnosť, pričom je rovnako definovaný ako predchádzajúci výraz aktívna svalová hmota. Pri tomto výraze by však už výpočet: Hmotnosť tela mínus podkožný tuk dával viac zmysel. I keď je to stále nepresné.

Na dvoch miestach je teda pre rovnakú hodnotu (hmotnosť tela – hmotnosť podkožného tuku) použitý iný výraz, pričom ani v jednom prípade nie je celkom korektný. Telo je zložené z tuku, kostrového tkaniva, kostrového svalstva, a ostatných tkanív (spravidla hladných svalov). Taktiež je tu aj voda, ktorá je samozrejme v už spomenutých zložkách a chápem, že jej hmotnosť môžeme chápať ako súčasť hmotnosti napr. svalovej hmoty. Tuk je ale rozhodne aj vnútorný, nie iba podkožný, takže aj z tohto pohľadu matematicky niečo nesedí. Tak či tak sú v publikácii tieto výrazy a výpočty použité viackrát nešťastne a mätúco.
V celku však bolo toto čítanie veľmi hodnotné a možno mi je aj ľúto, že som tú jednu hviezdičku ubral. Ale už som klikol, tak to tak nechám
Vlado
Pridané: 26.10.2015, 14:38
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za vase cenne postrehy o nezrovnalostiach. Do dalsieho vydania, ktore planujeme pripravit do roku 2016, by sme zapracovali vsetky vase pripomienky. Nakolko je publikacia uz trochu starsia (hoci stale velmi aktualna), tak sme jej cenu trochu znizili. Pri vydani novej verzie 2.0 bude cena este nizsia.
Rado
Pridané: 19.02.2016, 14:09
Otázka k produktu
Pred rokom som prešiel na nízko sacharidovú stravu mal som 74 kg. Zaraďoval som čiastočné hladovanie aj na 5 dní v týždni. Schudol som na 65 kg a pribral trochu tuku. Od leta (6 mesiacov) postupne priberám, teraz mám 69 kg. Neraňajkovať prípadne hladovať až do večere mi nerobí problém, hlavne keď sa celý deň hýbem. Nemám ten prístroj na meranie kožných rias, orientačne viem zmerať posuvným meradlom. Z obrázka mi vyplýva, že namerané údaje by som mal vydeliť dvoma keďže kožná riasa je prehnutá dvojmo. Tak neviem či mám 10,6 % alebo 6 % tuku (údaje z tabuľky).
Pred mesiacom som si kúpil ŽIVOTOSPRÁVA, zistil som že mám čo optimalizovať. A mám aj nejaké otázky:
1. Tí ktorí prešli na nízko sacharidovú stravu príliš rýchlo, prípadne bez dostatočných informácií určite spozorovali (tak ako ja) studené ruky a nohy. Pri znižovaní teploty prostredia mi najprv ochladnú ruky, až potom mi začne byť zima. Ako sa dá tento stav čo najrýchlejšie odstrániť? Prípadne, dá sa nastaviť aby „vykurovanie“ končatín išlo na 100% až kým sa nedostaví triaška? (závidím môjmu psovi ktorý celý deň nič neje, nič nerobí ,leží na snehu a má teplé nohy.)
2. Tí ktorí zvyšujú neustále rýchlosť metabolizmu vysokým prísunom sacharidov majú v priemere teplejšie končatiny ako metabolicky trénovaní ľudia?
3. Je hmotnosť dobrý ukazovateľ zásob glykogénu vo svaloch? Hmotnosť mi kolíše od 69 kg (čiastočné hladovanie, nízko sacharidová strava) až po 72 kg (prejedanie, viac sacharidov (max. 1x za 2 týždne)). Čím môže byť spôsobený tento rozdiel hmotnosti?
Lebo ak tomu správne rozumiem, tak svaly by mali byť plné glykogénu stále, okrem času po tréningu.
4. Nedávno som mal tráviace problémy, tak som držal hladovku vyše 2 dni. Za tento čas som neschudol oproti mojej normálnej hmotnosti 69kg. Dá sa to považovať za dobrú adaptáciu na tuky? Dávnejšie som zvykol schudnúť cca 5 kg pri podobných problémoch.
5. Môže sa stať, že tuky obsiahnuté vo večeri spomalia sacharidy prijaté na záver jedla natoľko, že zvýšený cukor nestihne do spánku klesnúť?
Vlado
Pridané: 20.02.2016, 14:24
Re: Otázka k produktu
Dobry den Radovan. Ak ide o meranie a vyhodnocovanie koznych rias, percenta tuku a jeho prepoctu na kilogrami, presny postup je od strany: 106.

1. Je pravdepodobne, ze tomu sa nik nevyhne, no nie kazdy to zaziva. Ak to prebieha, treba asi postup znizovania sacharidov ci objemu hladovania zmiernit podla informacii na strane 204. Na druhej strane je pravdepodobne, ze sa vam uz metabolizmus stava flexibilnejsi (pracuje viac na tuky) a tento druh metabolizmu je citlivejsi na metodiku dychania (potrebuje viac kysliku na tu istu pracu). Je dost mozne, ze par minut uvedomeleho dychania vam ruky "roztopi" a budete ich mat prijemne teple. Na metodike dychania a uvedomenia dychu je rozumne pracovat nie len kvoli tomu, ale aj z pohladu sebauvedomovania (kvalita vedomia).

2. Ludia s rychlym metabolizmom maju vyhodu v tom, ze pri tomto rezime sa rychlejsie nabera svaly aj chudne. Je to sposobene tradicnym pristupom jedenia 5, 6 a viackrat denne. Problem je ale ten, ze tento metabolizmus je velmi nestabilny a ako vysledky prisli, tak aj odisli. V prirode ale nic take neexistuje a uz vobec nie po cely rok. Takze rozumne je svoj metabolizmus prestavit tak, aby bol efektivnejsi. Mimochodom ludia ktori sa dozivaju najviac rokov maju malo toho spolocneho. Niektori fajcia, piju, jedia bocik, niektori su vegani ci ine zvlastnosti. Ale jednu vec maju spolocnu: maju pomalsi metabolizmus (cize stitnu zlazu), maju nizsiu teplotu tela, nizke hladiny glukozy a inzulinu. Tam smerujeme aj my.

3. Ak robi clovek back-carb-loading day (cize dlho malo cukrov, potom jeden den narazovo viac), tak sa mu do svalov dostane viac glykogenu ako zvycajne a kazdy gram glykogenu na seba viaze 4g vody. To moze byt rozdiel aj cez 1-2kg navyse. Je to uzitocne urobit 2 dni pred narocnym dnom (tazky trening, zavod, sutaz), ale nie den pred zavodom, lebo vtedy je hormonalna citlivost este slaba a narusalo by to pracu tukoveho metabolizmu. Glykogen by bol dominantne palivo a moze ho byt kolko clovek chce vo svaloch, minie sa rychlejsie ako zasoby tuku vo svaloch (IMTG) a telo by nevedelo vyuzivat ostatne zdroje tukovej energie. Ak by islo o vytrvalostne treningy, tak tam je potom manazment zdrojov energie priamo umerny vykonu co je paradox ked vieme, ze na sebe nosime minimalne 100.000 kcal energie v zasobach (glykogen tak 1600kcal v tom lepsom pripade).

4. Ano pravdepodobne uz metabolizmus je stabilnejsi a efektivnejsi tak, ako o nom pisem v bode 2.

5. Teoreticky je to mozne, s tym sa treba pohrat, lebo je rozdiel ked je clovek velmi citlivy hormonalne, ako ked je poskodeny, alebo je rozdiel ked ide o sacharidy jednoduche (ryza / zemiaky) ako o komplexne (celozrnne, atd). Kedze mame len malo moznosti ako si tieto parametre merat, jeden ukazovatel tu vzdy je - odmerat si hladinu glukozy pred spanim a robit si z toho poznamky. Raz pridete na spravnu kombinaciu urcite. Preto drzim palce pri napredovani.
giant2
Pridané: 28.12.2015, 17:15
Otázka k produktu
Dobrý deň. Ďakujem za možnosť vyjadriť sa - napísať svoj postreh. Čo mne osobne chýbalo v publikácii (neviem či to tam nie je alebo som to iba prehliadol), bola informácia o tom koľko soliť jedlá. Nakoniec som to našiel na Vašich stránkach. Musím povedať že informácia o tom koľko je potrebné skonzumovať soli - 4 g za deň, ma šokovala. Je to skutočne tak? Zdá sa mi to strašne veľa. Ďakujem za odpoveď.
Vlado
Pridané: 01.01.2016, 14:55
Re: Otázka k produktu
Pravdepodobne 4g su dostacujuce pri nizkosacharidovej strave (150g CHO / den), no pri ketogenickej (pod 50g CHO / den) to bude potrebne asi este nazvysit. Pri tomto type stravovania sa meni praca metabolizmu zasadnym sposobom. Ide hlavne o inzulinovu signalizaciu. Telo sa stava na inzulin viac citlive pretoze sa ho vylucuje podstatne menej (co je dobre pom mnohych strankach - vyhladajte na internete detaily: "Insulin and Its Metabolic Effects").

Kedze inzulin ma vplyv aj na oblicky, pri jeho nizkych hladinach sa sodik v oblickach nezadrziava ale skor naopak vylucuje vo vacsom mnozstve ako pri vysokosacharidovom stravovani. Pri vysoko sacharidovom stravovani je preto bezne, ze cloveka nafukuje a zadrziava mnoho vody v sebe, co nie je prijemne a naopak pri prechode na nizkosacharidovu stravu tento negativny problem okamzite zmizne. Lenze sodik je velmi dolezity mineral a ak ho velmi vela stracate, mozu vznikat zas ine problemy. Hned prvym prejavom moze byt napriklad zapcha, zvysena unava, pripadne aj bolesti hlavy. Preto pridavajte extra sol najma do svojej vecere (pouzite napriklad himalajsku), ak by to nahodou nepomahalo (co pochybujem) tak vynikajuce su na to polievkove vyvary, tie pomozu urcite.

Mimochodom vyvary (zo spikovych aj klbovych kosti) su nami najviac odporucane funkcne recepty a uz teraz uvazujem, ze k tomu spracujeme nejaky vyzivny ebook. Zelame vela zdravia i uspechov v novom roku.
Peter111
Pridané: 09.11.2015, 21:58
Otázka k produktu
Zdravím,
z nejakého dôvodu mi nezobrazuje otázky a odpovede k publikácii Životospráva.

V prvom rade by som sa chcel opýtať či je možné aby som knihu požičal bratovi alebo priateľke alebo by si ju mali kúpiť aj oni.

Okrem toho by som sa chcel opýtať ešte jednu vec: mám problém s jedením, keď mám k dispozícii veľké množstvo jedla tak neviem prestať jesť a zjem toho veľmi veľa. Ešte som študent, keď som na internáte tak si pre seba kupujem jedlo sám a nejem veľa sacharidov ale keď prídem domou. Je tam k dispozícii vždy veľa sacharidov. Jesť tuky my väčšinou nestačí a stáva sa mi že jem aj dva a viac dní za sebou viac ako 100 gramov sacharidov. Predpokladám že by to mohol byť problém s hormonálnou sústavou, pravdepodobne kortizol, možno aj leptín alebo inzulín. Viete mi poradiť nejaké riešenie?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Vlado
Pridané: 10.11.2015, 23:49
Re: Otázka k produktu
Nezobrazuju sa preto, ze tento zber otazok i referencii sme spustili len nedavno, takze nestihlo na to dostatocne mnozstvo ludi zareagovat. Ak ide o pozicanie, je to na vas, verim ze aj oni z toho mozu mat uzitok.

Ak ide o prejedanie, tak nevidim problem v tom, zeby si konzumoval aj viac dni okolo 100 az 150g sacharidov za den. Stale je to nizkosacharidova vyziva (bezny clovek zje cca 500g sacharidov za den) a nie kazdemu vyhovuje aby sa dlhodobo stravoval pod 100g sacharidov za den. Preto musis aj ty na sebe testovat co ti najviac vyhovuje, co sa samozrejme s odstupom casu pravidelne meni. Ak vsak mas nutkavy pocit na jedenie, nemusi to byt hned hormonalny problem (neviem ako vyzeras, ci ine dolezite info pre analyzu) ale moze to byt signal ze si podvyziveny a telo si ziada vyzivne latky, pretoze mozog je velmi citlivy ak v tele chybaju nejake vitaminy, mineraly ci ine stopove prvky. Preto drzim palce aby si optimalizaciu svojej vyzivy na toto obdobie vyborne zvladol.
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem