...

Protein Premium Energy

PROTEIN PREMIUM ENERGY

Prémiová regenerácia pre ďalšie vrcholné výkony

      Veríme, že každý z nás túži podávať vrcholné duševné, mentálne i fyzické výkony, na ktoré sa dlhé roky svedomito pripravuje. Výkony, ktoré nám patria a ktoré si zaslúžime, pretože na nich zlepšovaní neustále pracujeme. Aby ste mohli podávať tieto výkony na najvyššej úrovni (od sústredenia sa na prácu, cez náročnú športovú aktivitu až po chudnutie), potrebujete spoľahlivého partnera. Partnera, ktorý nás nebude klamať umelým zvyšovaním výkonu, ktorý nám nepatrí (stimulanty, spaľovače, iné), zhoršovať náš úsudok (preceňovanie sa, vyhorenie) a nútiť hľadať skratky, ktoré aj tak nikam nevedú (podávať výkony, na ktoré nie sme pripravení, jo-jo efekty, iné). Partnera, ktorý napriek tomu všetkému podporí našu osobnú zodpovednosť a pomôže nám zaslúžene zvíťaziť v pomyslenom “závode” o lepšiu verziu samého seba (súťaž, tréning, trvalé schudnutie, výkon v povolaniach, efektívna regenerácia a všetko opäť celé dokola). 

My veríme, že jedného takého partnera sa nám pre vás podarilo vytvoriť opäť v spolupráci s nadčasovou slovenskou spoločnosťou Kompava. Predstavujeme vám radu funkčných PRÉMIOVÝCH produktov, ktoré podporia váš zaslúžený vrcholný výkon, urýchlia regeneráciu a vytvoria priaznivé metabolické podmienky na vašu plnohodnotnú sebarealizáciu. Predstavujeme vám unikátny a funkčný produkt PROTEIN PREMIUM ENERGY.

 

 • Aké efekty PROTEIN PREMIUM ENERGY zabezpečuje?
 • Aké je optimálne používanie produktu?
 • Aké je zloženie produktu a nutričné hodnoty?
 • Ako PROTEIN PREMIUM ENERGY funguje?
  • Ako efekty PREMIUM ENERGY produktov ovplyvňujú výkon vytrvalostných športovcov?
  • Ako efekty PREMIUM ENERGY produktov ovplyvňujú výkon dynamických športovcov?
  • Ako efekty PREMIUM ENERGY produktov ovplyvňujú bežných ľudí a ľudí s nadváhou i obezitou?
 • Ako používať PREMIUM produkty spolu s WELLNESS produktmi?

Aké efekty PROTEIN PREMIUM ENERGY zabezpečuje

PROTEIN PREMIUM ENERGY predstavuje optimálny zdroj živín najmä pre regeneráciu po náročnom fyzickom silovom či vytrvalostnom výkone. Obsahuje dômyselnú, nami zostavenú kombináciu ingrediencií (MET/FLEX Technológia) s hydrolizovaným ultrafiltrovaný značkovým hovädzím proteínom (96% peptid izolát) a unikátnym škrobom SuperStarch (HMT škrob BEZ GMO). SuperStarch je špeciálnou formou sacharidu, ktorý sa uvoľňuje postupne, má vysokú molekulárnu hmotnosť (500.000 až 700.000 g /mol), nízku osmolaritu a je úplne vstrebateľný v tenkom čreve. PROTEIN PREMIUM ENERGY vám pomôže zabezpečiť nasledovné efekty:

 • poskytuje kvalitnú regeneráciu po náročnom silovom i vytrvalostnom fyzickom výkone,
 • poskytuje unikátnu kombináciu využiteľných aminokyselín, peptidov, kreatínu, minerálov a vitamínov (A, B, D), ktoré spoločne nezlepšujú len proces regenerácie (anabolické okná), ale vďaka vysokému obsahu prolínu zabezpečujú aj silné zdravie kĺbov, šliach a fascií na celom tele, 
 • zlepšuje dusíkovú bilanciu pre nárast svalovej hmoty (vysoko proteínové dusíkové skóre 101,5),
 • nezaťažuje žalúdok ani trávenie (rýchlo odchádza zo žalúdka)
 • a pomáha vám stať sa metabolicky efektívnejším (metabolická flexibilita - vysvetlenia nižšie).

Aké je optimálne používanie produktu

 • 90 - 20 minút pred silovým a dynamickým tréningom (iba s vodou),
 • po fyzickom výkone v čase hladu (napríklad 30-45 min. po tréningu, ideálne iba s vodou), 1 - 2x za deň,
 • v kombináciami s ďalšími zdravými ingredienciami predstavuje náhradu jedného či dvoch denných jedál pri celkovom zrýchlení regenerácie (shake, smoothie, zamiešať do jedla),
 • použitie: 2 odmerky prášku (40g) rozmixovať v 250 – 300 ml vody.
 • veľkosť balení: 360 g (9 dávok) alebo 1400 g (35 dávok)

Aké je zloženie produktu a jeho nutričné hodnoty

Zloženie: hydrolyzovaný hovädzí proteín, kukuričný škrob vyrábaný špeciálnou hydrotermickou  metódou HMT,  zmes rastlinných aminokyselín BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), kakaový prášok 22%-ný, MCT tuky, zahusťovadlo: karboxymetylcelulóza, aróma: čokoládová/nugátová, citran draselný, oxid horečnatý,  sladidlá: glykozidy steviolu, sukralóza.  

*: RVH - referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)**: RVH nie je stanovená.

 

Produkt neobsahuje: GMO produkty, alergény, sóju, kofeín a iné stimulanty, cukor, laktózu ani lepok.

Upozornenie: produkt je nevhodný pre deti do 10 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Po otvorení obal starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote od 10 do 25 stupňov C, mimo dosahu malých detí.

Výrobca: Kompava s.r.o. Piešťanská 1202/44, 91501 Nové Mesto nad Váhom, Slovenská republika, e-mail: obchod@kompava.sk,  www.kompava.sk. Vyvinuté v spolupráci so Zlatoš Family: www.vladozlatos.com

Ako PROTEIN PREMIUM ENERGY funguje

PROTEIN PREMIUM ENERGY funguje podobným spôsobom ako SPORT PREMIUM ENERGY. Ich rozdiel spočíva v tom, že PROTEIN obsahuje ešte navyše mimoriadne kvalitný hydrolyzovaný hoväzí proteín (produkt bez laktózy) a o 3 gramy menšiu dávku SuperStarch (14,5 g namiesto 17,2 g / dávka). Zvýšený obsah bielkovín a aminokyselín má samozrejme o niečo vyššiu glykemickú a inzulínovú odozvu ako SPORT PREMIUM ENERGY. V rámci skorej regenerácie môže byť toto mierne navýšenie užitočné, no nejedná sa o také zásadné navýšenie glykémie (a inzulínu), ako je tomu u bežných proteínových prípravkoch s obsahom hydrolyzátov, izolátov, koncentrátov (pokiaľ nie sú špeciálne dizajnované pre pomalšie uvólňovanie, ako napríklad Wellness Protein Daily). Hovädzí hydrolyzát aj SuperStarch sú však veľmi ľahko stráviteľné, takže nezaťažujú tráviace ústrojenstvo a rýchlo opúšťajú žalúdok. To je výhodné, ak produkt chcete použiť pred záťažou alebo po ňej a v krátkom čase potrebujete konzumovať aj ďalšie potraviny (večera, iné). Na rozdiel od gainerov alebo iných proteínových suplementov s vysokým obsahom cukrov, má funkčná sacharidová zložka SuperStarch v PROTEIN PREMIUM ENERGY nasledovnú fyziologickú odozvu:

 

 

Graf 1) PREMIUM ENERGY produkty minimálne ovplyvňujú hladinu glukózy (80 mg/dL = 4,4 mmol /L, 160 mg/dL = 8,8 mmol /L)

Graf 2) PREMIUM ENERGY produkty spôsobujú približne 8x menšiu inzulínovú odozvu v sére, ako maltodextrín

Produktová rada PREMIUM ENERGY, preto ponúka rozumnú alternatívu najmä pre vytrvalostných a silovo vytrvalostných atlétov, u ktorých sa kladie dôraz na potreby skorej regenerácie svalového i pečeňového glykogénu. Vďaka špeciálnemu škrobu SuperStarch (HMT kukuričný škrob bez GMO), ktorý obsahuje komplexné sacharidy (glukózový polymér) s vysokou molekulárnu hmotnosť (500.000 až 700.000 g/mol - ľudský glykogén má hustotu 666.577 g/mol), získavate dlhotrvajúci zdroj energie, ktorý má minimálny dopad na vylučovanie hladiny glukózy a inzulínu zároveň (graf 1 a 2). SuperStarch má okrem toho nízku osmolaritu, čím minimálne zaťažuje tráviace ústrojenstvo, urýchlene opúšťa žalúdok a relatívne v krátkom čase sa dostáva do krvného obehu cez tenké črevo. Vďaka jeho vysokej molekulárnej hustote sa však uvoľňuje do krvného riečiska veľmi pomaly a preto má minimálny fyziologický dopad na vašu glykémiu. V pokoji vám táto energia vydrží okolo 8 až 10 hodín, so stúpajúcim fyzickým zaťažením sa uvoľňovanie skracuje. 

Ani z ďaleka sa však nejedná o bežný kukuričný škrob (bez GMO), aký si môžete kúpiť v BIO predajniach. Jedná sa o špeciálny zdroj energie, ktorý môžete vďaka týmto vlastnostiam považovať za tretí zdroj glykogénu, ktorý má podobné vlastnosti ako ten váš vlastný (v pečeni a vo svaloch). Je vyrobený špeciálnou hydrotermickou metódou HMT (Hydrothermally modified waxy maize starch / priprierary: Heat Moisture Treathment) z certifikovanej kukurice bez GMO, bez chemikálií či enzymatickej modifikácie. Táto technológia kompletne mení spôsob, akým sa škrob využíva v metabolizme, oproti tradičným škrobom, ktoré poznáte. Z pohľadu metabolického výkonu ide o neporovnateľne výhodnejší zdroj energie, ako sú bežné gély, tyčinky, kofeín, či iné sacharidové prípravky na zlepšovanie výkonu a jeho regeneráciu. V preklade to znamená:

 • SuperStarch = sacharid bez energetických pádov.
 • SuperStarch = sacharid ktorý má minimálny vplyv na hladinu inzulínu.
 • SuperStarch = sacharid ktorý umožňuje súbežné spaľovanie tukov.
 • SuperStarch = sacharid ktorý nezaťažuje žalúdok a tráviaci trakt.
 • SuperStarch = sacharid ktorý zefektívňuje proces regenerácie po fyzickej záťaži.

Vďaka týmto unikátnym vlastnostiam PREMIUM ENERGY produkty vytvárajú vo vašom metabolizme priestor na to, aby váš fyzický výkon nebol “platený” len zo zdrojov cukrovej energie (glukóza, glykogén), ale aj zo zdrojov tukovej energie (vlastné zásoby podkožného tuku, prijatý tuk zo stravy). Takže máte energetickú poistku, že budete schopný využívať vlastné zdroje tukovej energie bez ich blokovania (narušenia), zdroje “cukrovej” energie z vášho vlastného glykogénu ale aj tie z prijatého vo forme SuperStarch (tri výhody v jednom produkte). To platí ale aj po tréningu, takže váš celkový objem spáleného podkožného tuku, bude podstatne väčší, ako v prípade, že konzumujete tradičné proteinové prípravky na regeneráciu. 

Graf 3) SuperStarch významne zlepšuje oxidáciu tukov (konkrétne NEFA: “nonesterified" or "free" fatty acids) počas a po výkone. 

Ale to nie je všetko. Škrob SuperStarch je ďalej skombinovaný s ďalšími ingredienciami (MCT, BCAA, hovädzí proteín), ktoré spoločne vytvárajú synergický efekt, ktorý ešte viac zlepšuje efektivitu vášho metabolizmu. Túto nami vytvorenú unikátnu kombináciu ingrediencií nazývame MET/FLEX Technológia. Táto technológia optimalizuje vaše vnútorné metabolické prostredie, vďaka čomu ešte výraznejšie podporujeme vašu schopnosť efektívne využívať “tukové” zdroje energie (vlastné alebo prijaté) počas i po záťaži. Pre maximálne využitie tohto mechanizmu je odporúčané aplikovať do svojej životosprávy aj špeciálny protokol (výživa, tréning, životospráva), s ktorým vás oboznámime už čoskoro. Pre objektívne meranie úspešnosti tohto protokolu pripravujeme aj špeciálnu bezplatnú platformu, ktorá vám v súčinnosti s spiroergometrickým vyšetrením ukáže, ako sa vaša metabolická trénovanosť posúva v čase (z metabolickej netrénovanosti k metabolickej flexibilite).

Predtým, ako budete oboznámený so všetkými potrebnými detailami, len dodáme, že čím viac budete metabolicky trénovaný (flexibilný), tým do vyššieho percenta z VO2MAX budete schopný využívať vlastné zdroje energie z tukov a naopak šetriť zásobami cukrov. To prinesie do vašich fyzických výkonov energetický posun i stabilitu, o akých sa vám doteraz ani nesnívalo. Zároveň to zabezpečí efektívnejšiu regeneráciu, vďaka ktorej budete môcť ešte intenzívnejšie trénovať.

Graf 4) PREMIUM ENERGY produkty v súčinnosti s vyššou metabolickou flexibilitou zabezpečia vrcholný fyzický výkon bez energetických výkyvov a pocitov slabosti 

Pripravovaný protokol vám v súčinnosti s PREMIUM ENERGY produktmi pomôže dostať sa z metabolickej negramotnosti do metabolickej flexibility (trénovanosti). Tá spočíva oi. aj v “tréningu” pečene, ktorá následne dokáže efektívnejšie hospodáriť s vlastnými i prijatými zdrojmi “cukrovej” energie (napríklad aj so SuperStarch). To znamená, že v čase sa budú vo vašom tele meniť nasledovné metabolické parametre, ktoré sa dajú objektívne odmerať:

 • množstvo maximálne spáleného tuku v pokoji i počas fyzickej námahy za jednu minútu (MFO - maximum fat oxidation),
 • pomer využitej energie v záťaži v rôznych srdcových frekvenciách medzi CHO a FAT (CHO - sacharidy vs. FAT - tuky),
 • umiestnenie aeróbneho základu (AZ), ktorý sa bude posúvať bližšie k anaeróbnemu prahu (AZ je stav kedy 50% energie hradíte z CHO a 50% energie hradíte z FAT).

 

Stav vašej aktuálnej metabolickej trénovanosti zistíte cez záťažový spiroergometrický test (napríklad v klinike Sportmed.sk). Tento test si budete môcť následne bezplatne vyhodnotiť cez pripravovanú platformu, o ktorej vás budeme informovať. Čím viac je atlét metabolicky negramotný (platforma vám zadefinuje štandard), tým skôr atlét míňa vlastné i prijaté zdroje cukrovej energie a je schopný využívať tukové zdroje energie len minimálne. To má za následok častý hit-the-wall-effect, bonking, alebo tzv. “hlaďák efekt”. To je však energetický paradox, pretože aj keby ste mali na svojom tele len 10 kilogramov podkožného tuku (čo väčšina má podstatne viac), tak disponujete energetickou zásobou okolo 90.000 kcal. Táto energetická zásoba by vám vydržala minimálne na 30 maratónov čo znamená, že bez “natankovania” by ste mali vydržať odbehnúť (nie odkráčať) 1260 kilometrov pri tempe okolo 60-70% zo svojho maxima (VO2MAX). Samozrejme jedná sa o teoretický údaj, pretože na rozdiel od niektorých zvierat (napríklad husky psov) nedisponujeme takým objemom svalových mitochondrií na jednu bunku a silnou enzymatickou a hormonálnou výbavou, ktorá by tieto tukové zdroje energie dokázala využiť aj bez pravidelnej konzumácie jedla. 

Ale to neznamená, že by ste mali byť natoľko metabolicky negramotný, že tieto vlastné tukové energetické zdroje nedokážete významne využívať vo svoj prospech. Táto metabolická gramotnosť však nie je dôležitá len pre športujúcich atlétov, je nekonečne dôležitá aj pre ľudí s nadváhou a obezitou. U nich špeciálne platí, že až potom, ako opravia svoj zle fungujúci metabolizmus, potom môžu uvidieť prvé estetické výsledky (nie naopak). Výška metabolickej flexibility je preto zároveň aj ukazovateľom výšky vášho metabolického (a celkového) zdravia. Pre lepšie pochopenie vám nasledovná schéma vysvetlí širšie súvislosti:

 

Schéma 5) Dve rozdielne metabolické nastavenia u jedného človeka, ktorými môže disponovať

Tejto téme budeme venovať ďalšie edukačné články, v ktorých vás oboznámime s potrebnými vedeckými podkladmi, ako aj s výsledkami rôznych špičkových atlétov, ktorí dokázali svoju metabolickú trénovanosť posunúť do vysokých štandardov, čo nakoniec potvrdili aj ich medailové výkony. Na záver si prejdime výhody, ktoré vám PREMIUM ENERGY produkty prinesú v jednotlivých športových špecializáciách.

 

Ako efekty PREMIUM ENERGY produktov ovplyvňujú výkon vytrvalostných športovcov

Najlepšie na sebe pocítia efekty prémiovej energie športovci, ktorých fyzický výkon je stabilný a pohybuje sa na úrovni okolo 60 - 80% z maxima (VO2MAX) po veľmi dlhú dobu (nad 2 hodiny). Zväčša ide o bežcov, chodcov, cyklistov, plavcov, triatlonistov a ďalších, ktorí sa špecializujú na vytrvalostné dlhotrvajúce športové aktivity. Aké výhody vám poskytnú PREMIUM ENERGY produkty, ak sa ich rozhodnete využiť vo vytrvalostných športoch?

 • Predstavuje funkčnú výživu pred a počas vytrvalostného výkonu.
 • Jedna dávka poskytuje stabilnú energiu bez výstupov a pádov na minimálne 90 minút fyzickej záťaže (pri 60-70% z maxima - VO2MAX).
 • Umožňuje súbežne spaľovanie tukových zásob energie (podkožný tuk), pretože udržiava hladinu glukózy a inzulínu stabilnú.
 • Poskytuje zdravšiu energetickú alternatívu k bežným gélom, stimulantom a tyčinkám (podpora imunity a nižší metabolický stres, ktorý plynie z častej konzumácie jednoduchých cukrov).
 • Optimalizuje a zrýchľuje regeneráciu po fyzickom výkone (efektívne dopĺňa zásoby svalového a pečeňového glykogénu).
 • Zlepšuje telesnú kompozíciu - pomer výkon : váha (efektívne znižuje zásoby podkožného tuku, ktoré umožňuje spaľovať ako zdroj energie nie len počas záťaže, ale aj po nej).
 • Zvyšuje metabolickú trénovanosť (flexibilitu, efektivitu) a učí telo šetriť zásobami glykogénu a naopak učí telo do väčšieho percenta využívať pri fyzickom výkone ako zdroj energie zásoby podkožného tuku (priemerné energetické zásoby tuku na tele = 100.000 kcal; priemerné energetické zásoby svalového a pečeňového glykogénu spolu na tele = maximálne 2000 kcal). 

Ako efekty PREMIUM ENERGY produktov ovplyvňujú výkon dynamických športovcov 

V tomto prípade máme na mysli rôzne športové disciplíny (individuálne aj kolektívne), v ktorých ide často o silovú vytrvalosť s občasným alebo pravidelným nárazovým zaťažením na hranici maxima (výpady, odrazy, výboje, chmaty, zdvihy, zrýchlenia, súboje, odpaly, iné). Ide najmä o športy ako: crossfit, tenis, bojové športy, futbal, hokej, volejbal, hádzaná, basketbal, vodné pólo, rôzne akrobatické či krátke vysoko dynamické športové disciplíny (rôzne šprinty či iné dynamické pohybové tvary). Aké výhody vám poskytnú PREMIUM ENERGY produkty, ak sa ich rozhodnete využiť v dynamických športoch?

 • Odďaľujú únavu, ktorá môže byť spôsobená poklesom tvorby ATP, vyčerpaním glykogénu, nestabilnou hladinou glukózy, prípadne navýšením metabolických produktov látkovej výmeny (laktát, amoniak, iné).
 • Únavu odďaľuje stabilným prísunom glukózy pre kostrové svaly i mozog, ktoré sú pri vysoko intenzívnych cvičeniach najviac citlivé na akékoľvek výkyvy glukózy, čo sa odráža v pocitoch slabosti a vyčerpania.
 • Znižuje riziko zranenia, ktoré vzniká narušenou hladinou glukózy, od ktorej sú závislé najmä jemné motorické zručnosti (nervová sústava), ktoré odchádzajú už ako prvé ešte pred prvými známkami nastupujúcej únavy, čím sa vytvára priestor pre nezvládnutú techniku pohybu, ktorá môže vyústiť v zranenia (napríklad pri vzpieraní, akrobacií, bojových pohyboch, iné náročné situácie).
 • Umožňuje trénovať tvrdšie, dlhšie a s vyššou intenzitou, vďaka stabilnej energii, ktorá neprichádza v nárazoch (energetické skoky) ale priebežne podľa potreby zo všetkých troch energetických zdrojov (vlastné tukové zásoby, vlastné glykogénové zásoby, prijaté “glykogénové” zásoby z PREMIUM ENERGY produktov).
 • Napriek tomu všetkému produkt nezvyšuje výkon, ale umožňuje nerušene podávať vysoký výkonnostný štandard, ktorý máte poctivo natrénovaný (a nie ten, na ktorý ešte nemáte).
 • Kombinácia s hovädzím proteínom (PROTEIN PREMIUM ENERGY) pomáha: 
  • efektívnejšie regenerovať po fyzickej námahe (urýchlene dopĺňa svalový a pečeňový glykogén), 
  • znižovať množstvo podkožného tuku (nenarúša jeho spaľovanie počas ani po fyzickej námahe a v čase neskoršej regenerácie),
  • zlepšovať metabolickú flexibilitu (zdravie a funkčnosť metabolizmu). 

Ako efekty PREMIUM ENERGY produktov ovplyvňujú bežných ľudí a ľudí s nadváhou i obezitou

Pre pracujúcich ľudí a ľudí s nadváhou i obezitou odporúčame predovšetkým produktovú radu PROTEIN PREMIUM ENERGY. Aké výhody vám poskytnú PREMIUM ENERGY produkty, ak sa ich rozhodnete využiť v náročných zamestnaniach a pri riešení nadváhy či obezity? 

 • Zabezpečujú vysoký stupeň koncentrácie v náročných povolaniach (šoféri, piloti, vojaci, iní), pretože udržiava hladinu glukózy a inzulínu stabilnú. V pokoji môže táto energia vydržať na 8 až 10 hodín po konzumácii iba jednej dávky (30g).
 • Poskytuje náhradu jedného či dvoch denných jedál v situáciách, kedy nie je možné konzumovať plnohodnotné jedlo.
 • Poskytuje stabilnú energiu ktorá zabraňuje rýchlym návalom hladu a následnej chuti na sladké sacharidové potraviny, ktoré môžu spôsobovať metabolickú neflexibilitu (sladká chuť PREMIUM produktov bude odmenou).
 • Pomáha spaľovať väčšie množstvá energie z tuku nie len počas dňa, počas tréningu, ale aj v čase regenerácie (stabilizuje hladiny glukózy a inzulínu, ktorých výkyvy by inak viedli zlepšovaniu “cukrového” a nie “tukového” metabolizmu).
 • Je to zdravá forma kalórií, ktorými je možné nahradiť 1-2 denné jedlá, ideálne v kombinácii s ďalšími cennými potravinami. Príklad takého jedla (smoothie):
  • povinné ingrediencie: jedna porcia PROTEIN PREMIUM ENERGY alebo SPORT PREMIUM ENERGY,
  • voliteľné ingrediencie: kokosové mlieko / olej / voda, sladká smotana / grécky jogurt, ľad, škorica, zelený banán / bobuľovité ovocie,
  • všetko spolu rozmixovať a ihneď skonzumovať, 
  • ideálne v časoch: na raňajky, pri pocitoch hladu cez deň alebo pred spaním. 

Viac podrobných informácií pre vás aktuálne pripravujeme.

 

Ako používať PREMIUM produkty spolu s WELLNESS produktmi 

Pre dosiahnutie maximálnej synergie, ktorú môžete získať v kombinácii s kvalitnými Wellness produktmi (Wellness Bar, Wellness Protein), vám odporúčame využívať PREMIUM ENERGY produkty najmä v čase pred, počas a po tréningu (bez ohľadu na ich čas) a WELLNESS PRODUKTY najmä mimo času tréningov (zvyšok dňa). Pre lepšiu názornosť vám pomôže nasledovný graf: 

Graf 6) Časová os dňa používania PREMIUM ENERGY a WELLNESS PRODUKTOV

 

Ešte stále pochybujete o funkčnosti PREMIUM ENERGY produktov? Bez praxe a len študovaním teórie si to neoveríte. Tieto produkty predstavujú najväčšiu inováciu v oblasti športu a aktívneho životného štýlu, ktorú pocítite na vlastnej koži. 

Dovoľte PROTEIN PREMIUM ENERGY postarať sa o vašu optimálnu regeneráciu pre ďalšie vrcholné výkony. 

 

b.matouch
Pridané: 12.05.2017, 13:55
Hodnotenie produktu:
Je to moje dopolední strava po tréningu.
Juraj Jančo
Pridané: 12.11.2016, 14:05
Hodnotenie produktu:
S produktom som zatiaľ spokojný. Všimol som si rýchle dobitie energie po náročnom tréningu. Avšak neviem ešte presnejšie zhodnotiť aký má na mňa produkt vplyv, nakoľko som sa ešte nezúčastnil testovania mojej metabolickej flexibility.
hnidka
Pridané: 17.11.2015, 18:49
Hodnotenie produktu:
S produktom som veľmi spokojná, nugátová príchuť, ktorú som si kúpila mi chutí a produkt mi vyhovuje aj preto lebo mám alergiu na kravské mlieko. Jediné zlepšenie o ktoré by som poprosila je aby ste ho skúsili vyrobiť vo väčšom balení:-)
Vlado
Pridané: 18.11.2015, 09:37
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za prijemnu spatnu vazbu, s velkym balenim vam vyjdeme v ustrety uz naozaj coskoro a pracujeme na tom. Koncom novembra 2015 by uz malo byt k dispozicii v nasich obchodoch.
zuza
Pridané: 26.08.2016, 19:49
Otázka k produktu
chcem sa spytat ci sa da povazovat za plnohodnotne jedlo, nie vsak kazdodenne, len prilezitostne ... tento super produkt s vodou a kokosovym olejom / pripadne maslom / ci ghee? ... a este ako by ste odporucali a ci vobec robit s protein premiu energy zelene smoothies s byliniek? ci asi nie? ... vopred dik za info
Vlado
Pridané: 27.08.2016, 17:52
Re: Otázka k produktu
Ja myslim ze to bude OK, napokon aj v nasej knihe smoothies mame rozne varianty s tymto produktom, dokonca aj s vyvarom, avokadom, atd.
Sisa
Pridané: 28.01.2016, 09:34
Otázka k produktu
Chcem sa spýtať, či proteín mám považovať za plnohodnotné jedlo, ak si ho dám namiesto raňajok iba s vodou (t.z. preruším okno hladovania) a či ho mám započítavať do celodenného príjmu sacharidov?
Vlado
Pridané: 30.01.2016, 00:21
Re: Otázka k produktu
Ziaden, ani ten najkvalitnejsi produkt na svete nie je mozne povazovat za plnohodnotne jedlo. Neznamena to sice, ze taketo produkty nemaju z tohto pohladu zmysel, ale zakladom optimalneho zdravia je kvalitne jedlo, ktore sa vyuziva inteligentnym sposobom (nacasovanie, davka, kombinacia). Az potom mozu prist narad podobne produkty ako tento, ktore pomahaju zlepsit / obhoatit biologicku kvalitu jedla a pridat v navysenom mnozstve niektore dolezite mikronutrendy (pripadne makronutrendy), ktore zefektivnia poces regeneracie pre tych z nas, ktori pracujeme na specialnych cieloch (zvycajne fyzickych / kondicnych).

Ak ide o zapocitavanie sacharidov do denneho prijmu, ja to zaratavam, odporucam aj vam. Ak ide o ciastocne hladovanie, to by som neprerusoval a vyuzil iba cistu vodu a protein zaradil na konci ciastocneho hladovania. Ak vsak produkt zamiesate s niektorymi uzitocnymi ingredienciami (kokosove mlieko, avokado, semiacka = smoothie), tak to mozete povazovat za prve jedlo, v podstate aj plnohodnotne.
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem