...

Cvičebné DVD pre ženy

Cvičebné DVD pre ženy Štíhla a FIT po celý rok 

Toto cvičené DVD je síce primárne určené pre vás milé dámy, ale ak by ste čírou náhodou nahovorili na cvičenie aj svoje drahé polovičky (pánov), tak si zanadávate spoločne. Prečo? Pretože tréningové jednotky sú náročné nie len na kondíciu (tá pánom žiaľ častokrát chýba) ale aj na svalový výkon. Veľkou výhodou je, že na tieto cvičenia nepotrebujete žiadne pomôcky, permanentky či drahé priestory. Postačí, ak si pripravíte tenisky, oblečenie, vodu a zariadenie, na ktorom si DVD budete prehrávať (počítač či DVD prehrávač). 

 

A hoci si pri cvičeniach dobre ponadávate, tak už asi tušíte, že mať krásnu postavu nie je vec skratiek či tajných trikov. Naše verné čitateľky veľmi dobre vedia, že bez kondície a výkonnej svalovej hmoty (ktorá je hladná po podkožnom tuku), nie je možné dosiahnuť ani štíhlu postavu, nie to si ju ešte udržať po celý rok. Každý kilogram svalovej hmoty, ktorý žena pomocou cvičenia naberie, je ako malý poklad, ktorý sa časom tisícnásobne zúročí. Pýtate sa prečo práve svaly? Pretože jediná hmota, ktorá na vašom tele dokáže spáliť podkožné zásoby tuku, sú svaly. Pomocou nášho efektívneho programu naštartujete vo vašom tele také mechanizmy, ktoré vám zdravé a prirodzené naberanie svalovej hmoty zabezpečia. Zdá sa vám to stále čudné? Tak si naštudujte nasledovné informácie. Čo ďalšie musíte mať pod kontrolou, aby sa krásna postava mohla stať skutočnosťou?

 

  • Aké konkrétne cvičenia DVD obsahuje?

  • Ako často je potrebné trénovať?

  • Prečo sú práve svaly najcennejším majetkom na vašom tele?

  • Aké ďalšie oblasti musíte mať pod kontrolou, aby sa výsledky dostavili v krátkom čase?

 

 

Aké konkrétne cvičenia DVD obsahuje

Cvičebné DVD obsahuje veľmi komplexné tréningové jednotky najmä pre ženy. Všetky cviky sa vykonávajú bez akýchkoľvek pomôcok, jedinou záťažou je vlastné telo. V domácom prostredí už neexistujú žiadne výhovorky že sa niečo nedá. Cvičenia sú technicky jednoduché a vhodné pre všetky ženy, ktoré sa potrebujú dostať do kondičnej a estetickej formy. Ak si však náročnejší level odcvičia aj vrcholové športovkyne, pravdepodobne už na ďalší tréning v ten deň nepôjdu. Cvičte vždy s maximálnym možným úsilím a nikdy neprestávajte pred uplynutím uvedeného času alebo opakovania. 

Všetky cvičenia Tina odporúča na základe vlastných dlhoročných skúseností. Počítajte samozrejme s bolesťou a sebazaprením, ale výsledok stojí za to. Pevné telo po celý život nie je slogan z reklamy, ale vďaka vhodnému životnému štýlu, ktorý je vždy spojený so systematickým pohybom, aj reálnym cieľom. Aké konkrétne cvičenia prevetrajú vašu kondíciu aj svalovú hmotu?

Kardio cvičenia v úvode tréningu

Každé jedno kardio cvičenie trvá približne 110 sekúnd a prestávka medzi prvým a druhým kardio cvikom je 40 sekúnd. Používame kombináciu troch rôznych kardio cvičení, ktoré majú charakter intervalovej záťaže. Začiatočníci vykonávajú každé cvičenie raz (spolu 3 dlhšie intervaly), pokročilí dvakrát (spolu 6 dlhých intervalov). V úvode používame tieto tri konkrétne kardio cvičenia:

  1. Vysoký skipping, odrazy pod seba, výpady (názov: Dravý veterník). Ak budete uvedené cvičenie robiť ozaj správne a s maximálnym úsilím, už po jednom opakovaní budete cítiť vysoký tep, intenzívny kyslíkový dlh, záťaž na stehnách i zadku a svalové partie na spodnej časti brucha.
  2. Vojenský drill, preskoky z jednej nohy na druhú, vysoký skipping (názov: Radikálny rez). Pri uvedenom cviku pocítite intenzívnu kardio záťaž (maximálnu pľúcnu vyťaženosť), únavu na brušnom svalstve a stehnách, prípadne svaly okolo kolenného kĺbu (jabĺčka).
  3. Ľah na brucho / chrbát, preskoky v podpore ležmo, preskoky v stoji z jednej nohy na druhú - (názov: Trpký trojuholník). Pocítite silnú kardio záťaž, brušné svalstvo, svaly nôh a rúk, čiže je to komplexné cvičenie pre celé telo. 

Zoznam silových cvičení pre zlepšenie estetiky tela a funkčnosti svalov

  1. Preskoky v podpore ležmo - striedavonož (brucho, ramená, chrbát, stehná)
  2. Preskoky v podpore ležmo - spolu nohy (brucho, ramená, chrbát)
  3. Prelakťovanie vpravo a vľavo (podľa priestorových možností) (brucho, ramená, chrbát)
  4. Presedy v sede na pätách (bočné brušné svalstvo, boky)
  5. Dvíhanie nôh v uhle 30-60-90 stupňov (brucho, spodné a horné brušné svalstvo)
  6. Preklápačky (bočné a frontálne brušné svalstvo)
  7. Sviečka do prepnutej panvy (stredné a spodné brušné svalstvo)
  8. Vytáčanie paže pod brucho a smerom von (brušné svalstvo, chrbát, ramená)
  9. Koleno k čelu so striedaním nôh (brušné svalstvo, ramená, chrbát)
  10. Preskoky z jednej nohy na druhú (stehenné svalstvo, svaly zadku, brušné svalstvo)
  11. Dvíhanie protiľahlej nohy a ruky v kliku (brušné svalstvo, chrbát ramená, svaly zadku a zadných stehien)
  12. Podpor ležmo a zakopávanie pokrčenej nohy (zadné stehenné svalstvo, svaly zadku)
  13. Výsedy v podrepe (zadok, zadné stehenné svaly)
  14. Prenášanie váhy (stehenné svalstvo, svaly zadku)
  15. Vytáčanie panvy - podpor ležmo (zadné stehná, svaly zadku, brušné svalstvo)
  16. Bočné brušáky - zdvihnuté nohy (bočné brušné svalstvo)
  17. Kliky s bočný posunom (ramená, chrbtové svalstvo, svaly brucha)
  18. Kliky s posunovaním o 360 stupňov (svaly ramenného pletenca, brušné svalstvo) 

Ako často je potrebné trénovať

Ideálne je cvičiť toto DVD aspoň tri krát za týždeň. Ak budete ozaj poctivo makať, výsledok nebudete len cítiť (fyzická únava a svalovica), ale čoskoro aj vidieť (príjemne vyzerajúca postava). Časový objem, ktorý by ste za jeden týždeň mali do seba investovať, by sa mohol pohybovať na úrovni 3-6-tich hodín. Z toho 3 hodiny určite venujte tomuto DVD a zvyšok oddychovým kardio cvičeniam (beh, rýchla chôdza, veslovanie, korčuľovanie, plávanie, bicyklovanie) alebo spevňovacím silovým cvičeniam na preferované svalové partie (napr. zadok, stehná, brucho, iné). Dôležité je cvičiť najmä na tie svalové partie, ktoré nedostali tak veľmi zabrať (ak cítite viac nohy, radšej cvičíte paže, brucho, chrbát a tak podobne). 

Prečo sú práve svaly najcennejším majetkom na vašom tele

Mnohí naši pravidelní čitatelia to veľmi dobre vedia. Nie je vôbec podstatné, či máte svoju vytúženú telesnú hmotnosť (napr. 50 kg) alebo ťažkú nadváhu (napr. 100 kg). V oboch prípadoch vám so 100% istotou chýba cenná svalová hmota a správne fungujúca hormonálna sústava. Ako to vieme? Jednoducho. Ak čítate tieto riadky pravdepodobne máte pocit, že by ste pre svoje telo mohli urobiť niečo viac a nie ste so svojou postavou úplne spokojná. V našej poradenskej praxi ide vždy o ten istý problém. Žena má podľa nej ideálnu hmotnosť (alebo nemá), ale so svojou postavou nie je vôbec spokojná. Prečo? Pretože i napriek svojej vytúženej hmotnosti (50kg) jej postavu formuje z viac ako 25-30% tuk. To znamená, že tuk spôsobuje neprirodzenú deformáciu postavy na miestach, kde sú tkanivá (bunky) najviac citlivé na hormón inzulín. U žien sú to zvyčajne boky, zadok a stehná, u mužov oblasť brucha a okolo pásu. 

To znamená, že aj 50 kilová žena môže mať výrazne pokročilú celulitídu, pričom sa čuduje ako je to možné, keď nosí takú malú konfekčnú veľkosť. Zapamätajte si milé dámy, že vaša hmotnosť či konfekčná veľkosť je úplne nepodstatná. Podstatne je to, koľko na sebe nosíte svalovej hmoty, ktorá ako jediná sformuje vaše telo tak, že budete so sebou spokojná. Ak 50 kilogramov vážiaca žena má 25-30% tukových zásob (častokrát aj viac - nazýva sa to skrytá obezita), v prepočte z jej váhy tvorí tuk 12,5 - 15 kilogramov. Tieto kilogramy tuku sú výsledkom slabej kondície (nedostatok sily, výdrže, vytrvalosti, dynamiky, rýchlosti), neadekvátnej výživy a neoptimálnej životosprávy. Iba vtedy, ak sa tieto kilogramy tuku vymenia za svaly, bude všetko v poriadku (esteticky aj zdravotne). Tejto 50 kilogramov vážiacej dáme chýba minimálne 5 kg svalov, aby mohla byť so svojou postavou spokojná. Len si to predstavte.

V ideálnom prípade, by mala mať žena medzi 15 - 20% zásob podkožného tuku, z toho 10 - 13% je esenciálnych (nevyhnutných) na správne fungovanie celého tela ženy. Ak má žena menej podkožného tuku, hormonálna sústava nefunguje optimálne (možná strata menzesu). Lenže známkou výrazne narušenej hormonálnej sústavy je aj nadmerné množstvo telesného tuku (nad 20%). To znamená, že 50 kilogramov vážiaca žena, by mala mať na sebe najviac 10 kilogramov tuku. Bodka. Chápete už o čom hovoríme? Dáva vám to zmysel? 

To isté platí o dámach, ktoré trpia naopak viditeľnou nadváhou až obezitou od 25 do 45% zásob podkožného tuku. Čím je niekto obéznejší, tým je väčší predpoklad, že mu chýba ešte viac svalovej hmoty ako dámam, ktoré majú nižšiu telesnú hmotnosť. Nadváha až obezita obmedzujú ľudí v pohybových činnostiach zásadným spôsobom. Kondícia a funkčná svalová hmota ide ruka v ruke s množstvom podkožného tuku. Čím menej kondície a výkonu, tým viac podkožných zásob tuku a naopak. Kondícia obéznych ľudí je mizerná a o funkčnom svalovom výkone sa nedá hovoriť ani v náznakoch. Jediné, čo majú obézny ľudia "vytrénované" sú posturálne svaly (tie ktoré udržujú telo v upriamenom postoji), pretože každý deň majú čo robiť, aby nadbytočné kilogramy zdvihli z postele, zo stoličky, vyniesli po schodoch, atď. Tieto svaly sú k tomu všetkému extrémne skrátené, čiže funkčnosť a ich kapacita opäť klesá na minimum. To nie sú najlepšie vyhliadky pre trvalú pozitívnu zmenu. Preto pohyb ale hlavne optimálna výživa sú v otázkach trvalého úspechu nevyhnutné.

Čo sa však stane, ak ste so svojou postavou nespokojná a začnete cvičiť? Vo väčšine prípadov pozitívne zmeny nenechajú na seba dlho čakať. To je ten lepší prípad. Lenže stávajú sa aj prípady, že naopak niekto priberá a hneď začne panikáriť. Málokto sa však poteší a uvedomí si, že možno práve prebúdzaná svalová hmota začala rásť a zvnútra formovať celé telo. Najväčším prekliatím chudnúcich je pohľad na váhu, pretože mnohé ženy stále veria, že existuje nejaká priama úmera medzi vytúženou hmotnosťou a krásnou postavou. Vy už viete, že to nie je tak. Jediné, na čo sa pri kontrole správnosti svojho programu (cvičenie, výživa, životospráva) môžete spoľahnúť, sú telesné miery a pohľad do zrkadla v spodnom prádle. Ak by ste zažili tradičnú situáciu, že váš progres sa zastavil a vám sa zdá, že sa už ďalej v estetike neposúvate, musíte zlepšiť svoju výživu alebo kondíciu alebo aj oboje.

Aké ďalšie oblasti musíte mať pod kontrolou, aby sa výsledky dostavili v krátkom čase

A hoci cvičenie je nesmierne dôležité, odporúčame vám naštudovať si aj ďalšie dôležité informácie o životospráve, výžive, pitnom režime i zvykoch, minimálne z nášho blogu. Ak by ste chceli získať cennejšie informácie na jednom mieste, môžete využiť ponuku nášho iného produktu. Pripravili sme veľmi komplexný program s názvom: "Trvalé schudnutie nie je náhoda", v ktorom vysvetľujeme všetky dôležité súvislosti. Je k dispozícii ako audio kniha alebo aj ako elektronická publikácia. Pridanou hodnotou tohto programu sú praktické cvičenia, pomocou ktorých vás naučíme tieto zručnosti: 

  1. zručnosť vytvoriť si zoznam základných živín
  2. zručnosť stanoviť si pomer základných živín
  3. zručnosť vytvoriť si nákupný košík
  4. zručnosť vytvoriť si optimálny denný režim
  5. zručnosť naplánovať si objem tréningových aktivít
  6. a zručnosť vytvoriť si optimálny jedálny lístok 

Veríme, že kombinácia tohto cvičebného DVD a informácií z programu Trvalé schudnutie nie je náhoda, vás privedie k vytúženým výsledkom rýchlejšie, ako kedykoľvek pred tým. Veríme v poctivú osobnú snahu a fakt, že jediná cesta smerujúca k úspechu je tá, ktorá nehľadá skratky a všetky (ne)možné "super" riešenia. Zázrakov na počkanie ste už pravdepodobne vyskúšali viac ako dosť. Aj keď nejaké "výsledky" možno priniesli tak sme si istý, že ich trvanlivosť bola minimálna a aj preto čítate tieto riadky. Je načase postaviť sa na vlastné nohy a začať sa spoliehať na skutočné a poctivé základy (zdravie, výživa, kondícia, vitalita). Zapracujte na svojej vytúženej postave a využite pri tom naše praktické informácie a funkčné nástroje, ktoré už dnes máte k dispozícii. Tešíme sa na vaše skvelé výsledky, s ktorými sa nám určite radi pochválite. 

Technické parametre:

  • tréningové jednotky zostavila a odcvičila Mgr. Tina Zlatoš Turnerová
  • DVD materiál s funkčným menu
  • DVD obsahuje jednu tréningovú jednotku pre začiatočníkov a jednu pre pokročilých 
  • DVD obsahuje aj bonusový "tréning" (ako to vyzerá, keď si manželia športovci vymenia svoje úlohy) 
  • cvičebnú jednotku je správne používať aspoň 2x za týždeň (ideálne 3x) s jednodňovou prestávkou (vtedy cvičte iné druhy cvičení)
  • cieľom je prepracovať sa z cvičenia pre začiatočníkov k pokročilým (tu si môžete byť istý, že pri takejto výkonnosti sa výsledky určite dostavia)
marisun32
Pridané: 03.03.2016, 09:50
Hodnotenie produktu:
Je to skutočne náročné cvičenie, zatiaľ som sa k nemu neodhodlala (cvičím teraz iné cvičenia trikrát do týždňa), ale už sa teším, keď budem mať lepšiu kondíciu na zvládnutie takéhoto cvičenia (samozrejme nie ten bonus :)). Mám len jednu otázku, DVD sa volá buď fit po celý rok. Ako často mám cvičiť toto cvičenie, aby som bola fit po celý rok? Každý deň, alebo len 2-3krát do týždňa? Ďakujem.
Mariana
Vlado
Pridané: 07.03.2016, 00:08
Re: Hodnotenie produktu
Nemusite cakat kym sa vam zlepsi kondicia. Pocas cvicenia mozete vynechat kazdy 2-3 cvik a postupne sa zlepsovat. Na zaciatok postaci, ak sa vam podari cvicit aspon 3x do tyzdna podla tohto DVD a dalsie 2-3 treningy si date oddychovejsie (napriklad beh, plavanie, bicykel), podla toho co vam dovoluje zdravotny stav.
kroko
Pridané: 29.02.2016, 07:56
Hodnotenie produktu:
Dobry den prajem. Vase DVD sa mi velmi paci. Osobne by som mozno prijala povedat napriklad slovo " zmena " pri kardio cviceniach, ked sa prechadza z jedneho cviku do druheho, no inak ozaj nema chybu :-) Dakujem
Martina
zelenkovasilvi
Pridané: 23.10.2017, 08:35
Otázka k produktu
Dobry den, dvd je super makacka, len sa chcem spytat ci existuje trik ako spravne dychat pri vsetkych cvikoch.Dakujem a klobuk dole za Vasu pracu.
Vlado
Pridané: 23.10.2017, 09:45
Re: Otázka k produktu
Dakujeme za postreh aj pochvalu. Dychanie je spojena "nadoba" s kondiciou, cize to sa upravi iba s odstupom casu, ked budete pravidelne sportovat (oi. aj podla DVD). Dychanie sa da ovplyvnovat aj volou, ale pri nedostatocnej kondcii vam sebauvedomovanie dychania a snaha o nejaku korekciu v podstate nepomoze. Je vsak vzdy spravne svoje mitochondrie rozdychat aj narocnejsimi pohybovymi aktivitami, preto sa skor zamerajte na pravidelnost a primeranost vasho cvicenia a HLAVNE, aby sa cvicenie stalo pevnou a neoddelitelnou sucastou vasho zivotneho stylu. Drzime vam pri tom palce.
Vytvorte si účet



Vyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem