...

Audio kniha: Trvale schudnutie

Audio kniha - Trvalé schudnutie nie je náhoda 

Aktualizácia z dňa 15.8.2016: rozšírený a prepracovaný obsah poznatkov z tejto publikácie sme presmerovali do komplexnejšieho online programu. Viac informácií TU.

 

Prečo je nami popisovaná cesta možno práve tá najťažšia zo všetkých? Je to preto, lebo skutočná cesta k trvalému schudnutiu a k nadobudnutiu vytúženej postavy nepozná skratky. Vieme že sme vás nepotešili, ale jednoducho je to tak. Ak ste doteraz vo svojich snahách o schudnutie neuspeli, je to práve preto, lebo ste skúsili tisíce skratiek a provizórnych ciest, ktoré vedú len k jedinému efektu: JO-JO. Na tejto ceste je to naopak. Žiadne skratky, žiadne špeciálne efekty, žiadne zľahčenia. Len prekážky, odpor, zúfalstvo, množstvo potu a hlavne veľká potreba sebaúcty. Uspeje len ten kto je na to naozaj duševne pripravený. Budete to práve vy? 


A prečo práve sebaúcta je taká dôležitá? Pretože čím dlhšie sa na tejto ceste udržíte, čím viac budete odolávať nepríjemným vplyvom ktoré vás čakajú, tým viac si budete v konečnom dôsledku veriť a vážiť si sami seba. Sebadôvera i sebaúcta sú dve dôležité vlastnosti, ktoré si spolu s týmto materiálom budete (okrem iných) úspešne budovať. Pýtate sa na čo je to dobré? Pretože naša krajina vás potrebuje ako energického vodcu a užitočného občana, nie ako bezmocnú a nevládnu ovcu. Chcete sa aj vy stať lepšou verziou samého seba? Čo sa spolu s nami vo vzdelávacom materiály naučíte:

 

 

 • Prečo iba jedna (tá najťažšia) cesta smeruje k vytúženým výsledkom?

 • Ktoré kroky absolvujeme spoločne a ktoré budete musieť urobiť sami?

 • Ktoré veľmi dôležité zručnosti sa spolu s nami naučíte a aké konkrétne lekcie audio kniha obsahuje?

Prečo iba jedna (tá najťažšia) cesta smeruje k vytúženým výsledkom?

V našom audio vzdelávacom materiály sa s vami podelíme o tie najcennejšie a najdôležitejšie myšlienky, ktoré vám pomôžu dostať sa z bodu A - tam kde ste dnes, do bodu B - čiže tam, kam sa túžite dopracovať. Z počúvania tejto audio knihy pochopíte veľmi dôležité súvislosti o tom, čo musíte urobiť na to, aby ste sa vyslobodili zo začarovaného kruhu nadváhy až obezity.

Na začiatok vás ale musíme upozorniť, že táto cesta, ktorú vám budeme popisovať, nepozná žiadne skratky ani špeciálne efekty. Pripravte sa na to duševne už teraz dopredu. Nedostanete od nás žiadne zázračné návody ako trvalo schudnúť napríklad 10 kíl za 5 dní, či iné podobné nezmysli. Pripravili sme pre vás skutočne účinné praktické rady, ale má to jeden háčik. Musíte na nich pracovať každý deň v roku, aby sa stali súčasťou vašej novej životosprávy a premenili sa na trvalé zvyky. Preto existuje iba jedna cesta smerujúca za vašimi cieľmi a žiaľ, je to tá najťažšia - poctivá. Žiadne skratky už preto nehľadajte a čítajte ďalej. Aké kroky sme pre vás na tejto poctivej ceste pripravili?

Ktoré kroky absolvujeme spoločne a ktoré budete musieť urobiť sami?

Celý audio materiál je naplnený obsahom, ktorý vám v prvých piatich lekciách pomôže pochopiť všetky dôležité teoretické súvislosti o tom, prečo ste doteraz neuspeli, ako to v tele funguje a čo musíte urobiť, aby ste dosiahli pozitívnu zmenu. Predposledná šiesta lekcia je zameraná na naučenie šiestich základných zručností, bez ktorých nemáte šancu na úspech. Predstavte si, že týchto šesť zručností je ako prvých šesť schodov, ktoré urobíme spolu s vami. Doslova vás budeme držať za ruky. A vy nemusíte vidieť celé schodište. Stačí, že urobíte prvé kroky a vykročíte na to skutočne správne schodište vedúce k úspechu. My vám k tomu dopomôžeme.

Naučíme vás ako správne vykročiť a potom vás už necháme kráčať samých. Vy musíte vykráčať až na "dvanáste poschodie" úplne sami a my veríme, že sa na vašej ceste už nikdy nevzdáte. Veľmi často však na tejto ceste hore schodiskom budete mať pocit, že to chcete vzdať. Niektorí z vás prestanú veriť sami sebe a vzdajú sa. Vezmú si jednoducho výťah na cestu späť a presne tak rýchlo ako zídu dole, opäť naberú aj svoje pôvodné tukové zásoby. Možno aj o trochu viac.  

Ak budete patriť k tejto skupine ľudí a niekedy v budúcnosti sa opäť pokúsite vyjsť po schodoch, budete mať ešte väčší a ťažší "náklad" ako naposledy. To nie je príjemná vyhliadka. Väčšina ľudí, ktorí strácajú vlastnú sebadôveru to vzdajú na 2 možno až na 3 poschodí. Berte to ako skúšku svojho charakteru. Vaša sebadôvera aj charakter sa budujú práve vtedy, keď musíte čeliť únave, nedostatku energie, negatívnym náladám, pochmúrnym myšlienkam a zajačím úmyslom. Presne vtedy silniete, naberáte a zoceľujete svoje telo najmä pomocou mysle. Vy ste mentálna kreatúra (zrkadlo svojej mysle) a preto sa poďme spoločne pozrieť, aké konkrétne informácie získate od nás v jednotlivých lekciách. Zmeňte svoj osud už dnes pretože platí:

Keď zaseješ myšlienku, zožneš čin.

Keď zaseješ čin, zožneš zvyk.

Keď zaseješ zvyk, zožneš charakter.

Keď zaseješ charakter, zožneš osud.

Ktoré veľmi dôležité zručnosti sa spolu s nami naučíte a aké konkrétne lekcie audio kniha obsahuje?

Lekcia 1 - analyzujte seba a svoju aktuálnu situáciu

Lekcia vysvetľuje prečo telo je náš základný komunikačný nástroj, ktorý je verným obrazom (ne)poriadku v našej hlave (v myšlienkach). Dozviete sa prečo je dôležité zmeniť vzťah k svojmu telu a prečo je telo v podstate jediný viditeľný objekt, ktorý je priamo spojený s našou kvalitou vedomia a našou individualitou. Povieme si o tom, prečo je tak veľmi mnoho ľudí nespokojných so svojim telom a ako tento vzťah negatívne podporuje dnešná kultúra moderného človeka. Prezradíme vám dôvody, prečo by ste sa mali prestať vážiť a prečo je úplne jedno aké číslo ste dnes ráno na váhe namerali. Vysvetlíme si prečo anatómia zdravého chudnutia začína v hlave s novým postojom k sebe samému, pokračuje pravidelným vzdelávaním a končí opakujúcim sa a dobre premysleným činom. A na záver vám ukážeme aj správne postoje, ktoré si odteraz začnete budovať a pomôžu vám k tomu 4 odporúčané kroky.  


Lekcia 2 - prečo si nadváha a obezita vybrala práve vás

V tejto lekcii vám prezradíme dramatické pozadie o tom, ako môže celý svet tak rýchlo tučnieť a stávať sa čoraz viac chorým. Zistíte ako je možné, že za posledných 40 rokov ku dnešnému dňu, trpí nadváhou a obezitou už 40% celosvetovej populácie. Povieme si o tom, prečo si obezitu nikto z nás dobrovoľne nevyberá, práve naopak, ona si vyberá nás. Prekvapivé budú zistenia prečo aj chudí ľudia musia byť na pozore. Prezradíme vám niečo o tajnej "vojne", ktorá je riadená biometrickými, ekonomickými a inými údajmi, ktoré si o nás zbierajú a vyhodnocujú už desaťročia elitné ekonomické skupiny. Z informácií pochopíte, ako sú tieto informácie použité proti nám za účelom manipulácie a kontroly našich myšlienok i činov. Ďalej sa dozviete, ako tento vymodelovaný stav vedie k vedomému ohlupovaniu ľudí, mediálnej manipulácii a účelovému znižovaniu inteligencie a fyzického odporu aj prostredníctvom obezity. Pochopíte, že poznatky na zabezpečenie zdravia, vitality a estetiky sú k dispozícii už dlhé desaťročia a na ich maskovanie sú neustále produkované protichodné informácie (ako inak úmyselne). 


Lekcia 3 - vysvetlenie základných pojmov vo výžive

Na to, aby sme mohli plnohodnotne diskutovať na tému nadváha, výživa, životospráva či chudnutie, musíme chápať vybrané slovné pojmy rovnako. Inak si nebudeme rozumieť. Viete čo sa presne skrýva pod pojmami ako bielkovina, sacharid či tuk? Každá z týchto živín má diametrálne odlišný účinok na vaše telo. Ba čo viac, tieto účinky ich predurčujú k použitiu podľa toho, aký efekt chceme aby v našom tele spôsobili. Okrem toho optimálny výber potravín nám určuje v prvom rade naša evolučná história. Táto lekcia vám pomôže ujasniť si nie len aké druhy potravín označujeme daným pojmom, ale aj aký fyziologický vplyv môžete od danej potraviny očakávať. 

Lekcia 4 - základné princípy trvalého schudnutia

Táto lekcia podrobne popisuje 10 veľmi dôležitých princípov trvalého schudnutia. Každý z týchto princípov je sám o sebe dosť silný na to, aby vo vašom živote spôsobil veľmi pozitívnu zmenu. Používanie týchto princípov je cena, ktorú musíte zaplatiť za dosiahnutie svojich cieľov. Túto cenu platíte jednoducho tak, že týždenne do seba investujete od 10 do 15 hodín. Tento čas strávite v pohybových aktivitách, prípravou a plánovaním jedla či celkovej životosprávy. Ak však cenu za dodržiavanie týchto základných princípov nebudete ochotný zaplatiť, musíte sa zmieriť s tým, že svoje ciele jednoducho nedosiahnete. Synergia týchto princípov a ich pravidelné používanie v životospráve vám prinesú tie správne výsledky, po ktorých túžite. Na týchto základoch budeme stavať všetko ostatné. Pomocou týchto princípov uchopíte problematiku inteligenciou, pretože bude chápať širšie súvislosti o tom, ako to vo vašom tele funguje. 


Lekcia 5 - Doteraz nepochopený význam tukového tkaniva

Možno ste sa s touto myšlienkou ešte nestretli, ale priberanie na hmotnosti je vlastne obranný mechanizmus. Svojou životosprávou ste donútili vaše telo brániť sa tak, že priberanie nie je preňho voľbou ale nevyhnutnosťou. Tento stav nemá nič spoločné s vašimi génmi, preto nepodliehajte ilúziám. Spaľovanie tukových zásob, včítane tuku medzi orgánmi (napríklad v oblasti brucha), si vyžaduje konkrétne kroky, ktoré nemajú skoro nič spoločné s tradičnými postupmi, ktoré sa tak neúspešne používajú už dlhé desaťročia. O aké postupy ide? To možno viete lepšie ako my sami. Diéty, recepty a produkty na chudnutie, tradičné vytrvalostné behy a ďalšie neúspešné pokusy. Ak vieme že hlavou múr nerozbijeme, postupy najmä mnohých žien nám pripomínajú snahu rozbehnúť sa hlavou proti múru ešte silnejšie ako naposledy. Nepatrite do tejto skupiny neúspešných ľudí. Aj vy máte na výber len jednu z dvoch metabolických ciest, ktoré svojou životosprávou, výživou a zvykmi v tele spôsobujete:

 1. metabolická cesta nútiaca telo priberať (ide o metabolizmus buniek spaľujúci cukry) alebo 
 2. metabolická cesta nútiaca telo regenerovať svalovú hmotu, zvyšovať kondíciu a redukovať podkožný tuk (metabolizmus buniek spaľujúci tuky)

Táto lekcia vám okrem iného pomôže pochopiť, prečo sa vaše telo bráni priberaním a ako vám tento mechanizmus doslova zatiaľ zachraňuje život. Zistíte, prečo tradičné spôsoby zamerané na chudnutie fungujú len na krátku dobu (ak vôbec) a doslova spôsobujú fatálne metabolické zmeny, ktoré tvoria jeden "začarovaný kruh" smerujúci k cukrovému metabolizmu. Veľmi podrobne sa v tejto lekcii budeme venovať postupom, ako prebudovať váš metabolizmus na taký, ktorý:

 1. zvyšuje využiteľnosť tukových zásob ako zdroja energie
 2. zvyšuje svoj metabolický obrat
 3. zvyšuje detoxikáciu dôležitých orgánov, ktoré tvoria hormóny podporujúce chudnutie (najmä pečeň) 


Lekcia 6 - vytvorte si správny denný režim

Táto lekcia je "srdcom" celého vzdelávacieho materiálu. K tejto lekcii dostanete na DVD aj pracovné listy (v PDF formáte), s ktorými musíte začať pracovať podľa navrhovaných inštrukcií. Ide o najpraktickejšiu a najdôležitejšiu lekciu z celého vzdelávacieho audio materiálu. V tejto lekcii vás naučíme veľmi dôležité zručnosti, ktoré potrebujete ovládať pre dosiahnutie pozitívnej zmeny. Bez nich sa vám nepodarí dlhodobo a systematicky pracovať na lepšej verzii samého seba a budete sa musieť zmieriť s tým, že efekt trvalého schudnutia jednoducho nedosiahnete. Ide o týchto 6 základných zručností:

 1. zručnosť vytvoriť si zoznam základných živín
 2. zručnosť stanoviť si pomer základných živín
 3. zručnosť vytvoriť si nákupný košík
 4. zručnosť vytvoriť si optimálny denný režim
 5. zručnosť naplánovať si objem tréningových aktivít
 6. a zručnosť vytvoriť si optimálny jedálny lístok

Každú jednu zručnosť vám samozrejme dôsledne objasníme. Ak sa tieto zručnosti budete chcieť naučiť správne, musíte pracovať s našimi inštrukciami, perom a papierom. 

Celú lekciu ukončíte tak, že ku každej jednej zručnosti budete mať vami vypracovaný a vytlačený list, ktorý skončí napríklad na chladničke alebo na inom lepšie viditeľnom mieste. Keďže pri vypracovávaní týchto pracovných listov sa budete musieť aj trochu zamyslieť a vypočuté informácie použiť, problematike dôkladnejšie porozumiete a celú ju lepšie uchopíte inteligenciou. Vám už potom neostáva nič iné, ako riadiť sa informáciami, ktoré ste si sami pre seba zostavili. Nemusíte sa však báť, že by ste mohli zlyhať. Cvičenia sú zostavené tak, že každý z vás určite uspeje. Predstavujte si týchto základných 6 zručností niečo ako prvých 6 schodov na ceste na 12-te poschodie. Tieto prvé schody vás budeme "držať za ruky" a pomáhať vám. Potom už budete musieť kráčať sami.


Lekcia 7 - bonusové informácie na záver 

V poslednej lekcii vám prezradíme aké doplnky výživy by ste mohli na podporu svojho stavu konzumovať. V tejto lekcii nájdete aj najdôležitejšiu myšlienku, ktorá vás nebude sprevádzať len v najbližších týždňoch a mesiacoch, ale doslova po celý váš život. O akú myšlienku ide sa dozviete až priamo z tejto lekcie. Dozviete sa aj dôležité kroky, ktoré by ste do svojej životosprávy mali zapracovať na trvalo. A čím väčšiu nadváhu a obezitu máte, tým striktnejšie by ste mali uvádzané odporúčania dodržiavať. 

Audio kniha: Trvalé schudnutie nie je náhoda, Tina a Vlado ZlatošPreto nám na záver dovoľte povedať toto. Svoj život nežijete na skúšku a len vy ste majiteľom dnešného dňa. Nedovoľte slabej vôli, nevedomosti ani lenivosti aby ovládli váš život a ukradli vám osud z rúk. Čím viac vedomej zodpovednosti za seba a svoje činy preberiete, tým viac kontroly nad svojim životom získate. Čím viac kontroly získate, tým viac si budete seba a svoj život vážiť. Chceme aby ste dokázali napĺňať svoj potenciál, dokázali sa postaviť väčším výzvam, dosahovali nové ciele a vlastné vízie. Naša krajina vás potrebuje ako energického vodcu a užitočného občana, nie ako bezmocnú a nevládnu ovcu. Chceme aby ste sa stali lepšou verziou samého seba a držali sa tejto filozofie po celý zvyšok svojho života.

K vašej novej životnej ceste vám naozaj silno držíme palce. 

 

Technické parametre:

 • celková dĺžka audio materiálu je viac ako 2 hodiny 
 • odborný text zostavil PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD.
 • väčšinu textu nahovorila Mgr. Tina Zlatoš Turnerová
 • celý audio materiál je napálený na DVD nosiči, v ktorom sú všetky lekcie v mp3 formáte
 • súčasťou audio materiálu sú aj pracovné listy (k zručnostiam zo 6. lekcie) vo formáte PDF

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem