...

REHABILITÁCIA KOLENA (online PROGRAM)

Zdravé koleno - rehabilitačný online program nie len na doma

Cesta rehabilitácie zraneného alebo operovaného kolena má mnohé úskalia. Na internete je pre túto oblasť informácií žalostne málo a mnohé nie sú len minimálne praktické. Okrem toho, že operácia alebo zranenie kolena je vážny zásah do vašej existencie, nedá sa nerehabilitovať. Čokoľvek čo urobíte alebo aj neurobíte, sa pozitívne alebo negatívne odrazí na celej vašej budúcej existencii, ak ide o váš pohybový aparát. Zanedbaná alebo zle zrealizovaná rehabilitácia kolena môže mať negatívne následky nie len na vaše koleno, ale dôsledky sa prenášajú aj na iné časti vášho tela (klenby, členky, oblasť krížov). 

Okrem správnych a komplexných vedomostí, je potrebné mať diagnostické postupy (pohybové testy), pomocou ktorých budete získavať pravidelne spätnú väzbu na to, ako postupujete vpred. Zároveň potrebujete databázu cvikov, ktorá je rozdelená podľa náročnosti. To znamená že program môže začať používať ktokoľvek bez ohľadu na to, kedy bol na operácii alebo mal zranenie kolena. Iné pohyby so svojim kolenom potrebujete precvičovať tesne po operácii, iné po troch, šiestich či deviatich mesiacoch po operácii a na to je naša databáza cvikov i vzorových tréningov pripravená. A čo je najdôležitejšie, mali by ste mať aj nejaké pohybové ciele, ku ktorým keď sa priblížite, budete mať istotu, že vaše koleno a celý pohybový aparát okolo neho, je funkčný a zdravý. 

Tento komplexný rehabilitačný online program sme zostavili na základe našich vlastných skúseností z rehabilitácie vlastného operovaného kolena a z rehabilitácie stovák pacientov, ktorých sme odtrénovali. Odbornú a garančnú stránku projektu zastrešili Tomáš Malárik (FYZIO KLINIK) a MUDr. Gabriel Kovács (ortopéd, traumatológ), ktorí do programu priniesli kvalitné informácie, návody či postrehy. 

Kurz má dve časti:

 

 • Čo nás viedlo k zostaveniu tohto online programu?
 • Kto na programe Zdravé Koleno s nami spolupracoval?
 • Čo všetko online program obsahuje a prečo je komplexný?
 • Aké sú vaše priority v rehabilitácii vášho kolena?
 • Ako vyzerá vzorový workout pre rehabilitáciu kolena?

 

 

 

Čo nás viedlo k zostaveniu tohto online programu

V prvom rade vlastná skúsenosť po operácii kolena (Vlado plastika 2009 , Tina menisky 2017), ale aj vlastný úspech pri rehabilitácie kolena do excelentného stavu, ktorý pretrváva až dodnes. Aj vďaka osobnému príkladu sme mali možnosť v spolupráci s doktorom MUDr. Liborom Sestrienkom rehabilitovať stovky pacientov, vďaka ktorým sme zbierali cenné informácie, návody a postupy ako rehabilitovať zranené alebo operované kolená. O mnohé tieto poznatky sme sa s vami podelili v článkoch u nás na blogu:

 


Vďaka týmto rokom praktických skúseností a tiež vďaka spojeniu sa so správnymi ľuďmi, sme dozreli k tomu, že nastal čas vytvoriť komplexný návod na rehabilitáciu zraneného alebo operovaného kolena, ktorý na Slovenskom internete chýba. Program je určený každému, kto má problémy s kolenom, potrebuje posilniť kolenné úpony, šľachy a svalstvo v okolí kolena. Ak čakáte na operáciu alebo ste jednu práve absolvovali, od dnes môžete rehabilitovať doma s odborným vedením, akoby ste boli u fyzioterapeuta. 

Kto na programe Zdravé Koleno s nami spolupracoval?

Odborným garantom programu Zdravé Koleno je najmodernejšie rehabilitačné centrum v Bratislave FYZIO KLINIK na čele s Tomášom Malárikom. Ten je držiteľom licencie na výkon samostatnej fyzioterapeutickej praxe. Počas rokov štúdia fyzioterapie sa mal možnosť učiť a naberať skúsenosti od najlepších doktorov a fyzioterapeutov u nás aj v zahraničí. Ovláda desiatky druhov masáží, relaxačných a meditačných techník, ktoré mal možnosť sa naučiť od liečiteľov, terapeutov a majstrov východnej medicíny ako napríklad Shifu Shi Delon. Absolvoval špecializačné štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite, Fyzioterapia vybraných ochorení pohybového systému. 

Veľmi blízko má k športu a tréningu športovcov. Bol vrcholový športovec, niekoľkonásobný víťaz slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska v MTB cyklistike. Tieto skúsenosti mu pomáhajú vcítiť sa do psychiky a tréningu aj vrcholových športovcov v rôznych športových odvetviach ako sú napríklad beh, cyklistika, lyžovanie, golf, crossfit, bodybuilding, plávanie či raketové športy.

Databázu cvikov a vybrané metodické postupy a diagnostické testy sme zostavovali my (Zlatoš Family) a databázu otázok a odpovedí, spojených s operáciou nám pomáhal zostavovať MUDr. Gabriel Kovács (ortopéd, traumatológ). V programe spolu s nami vystupujú aj reálny pacienti, ktorí boli po operácii kolena a na ich príkladoch ukazujeme ako v rehabilitácii postupovať ďalej. 

Čo všetko online program obsahuje a prečo je komplexný?

Tento online video kurz je unikátnym a najmä komplexným návodom, ktorý vás dostane po operácii do formy, no je veľmi užitočný aj pre ľudí, ktorí sa na operáciu len pripravujú. Poskytuje úvod do problematiky, rozhovor s chirurgom, odpovede na najčastejšie otázky pacientov, databázu špeciálnych cvikov, workoutov (tréningov), ukážky a podrobné inštrukcie ku každému jednému z nich. V tomto video online programe sa dozviete (všetko vo video lekciách):

 • úvod do problematiky (základné poznatky ktoré potrebujete ovládať)
 • otázky a odpovede (rozhovor s lekárom)
 • databáza testovacích cvikov (do 6 mesiacov a po 6 mesiacov od operácie)
 • ukážkové tréningy s ľuďmi ako ste vy (6 ľudí)
 • databáza cvikov rozdelených podľa obdobia po operácii (28 špeciálnych cvikov)
 • databáza workoutov (celých tréningov) rozdelených podľa obdobia po operácii:
  • 3 vzorové tréningy do 1 mesiaca po operácii (budovanie mobility)
  • 3 vzorové tréningy do 3 mesiacov po operácii (budovanie mobility a sily)
  • 3 vzorové tréningy do 6-tich mesiacov po operácii (budovanie sily a stability)
  • 3 vzorové tréningy nad 6 mesiacov po operácii (budovanie sily, stability a dynamiky)
 • databáza 9-tich cieľových cvikov a pohybov, ku ktorým sa vás chceme inšpirovať (nasmerovať aby ste sa ich naučili)

 

Ako vyzerá vzorový workout pre rehabilitáciu kolena

Z nasledovného videa si môžete pozrieť jeden z troch ponúkaných vzorových tréningov, ktoré nájdete v databáze cvikov do 1 mesiaca po operácii kolena:

Technické parametre produktu:

 • online program (prístup do web sekcie)
 • video forma vzdelávania
 • spolu cez 4 hodiny video materiálu

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem