...

Metabolický protokol

35,00 EUR

Elektronická publikácia: Metabolický Protokol

Tento produkt sme vytvorili v synergii s našou aplikáciou MET/FLEX, pomocou ktorej môžete kvantifikovať stav vášho metabolizmu dnes a tiež neskôr po aplikácii nášho protokolu. Od júna do augusta 2016 prebehol náš prvý metabolický výskum, v ktorom sme 20-tim adeptom dali náš metabolický protokol a po uplynutí obdobia sme ich stav metabolizmu opäť kvantifikovali a výsledok vyhodnotili. Ako to dopadlo? Na to vám odpovedáme aj v nasledovných textoch, alebo v samotnom protokole. Naše závery nie sú postavené na názoroch, ale už na konkrétnych dátach, ktoré vyhodnotila aplikácia MET/FLEX. Aj preto sme našu aplikáciu MET/FLEX vytvorili, aby sme mohli podobné situácie vyhodnocovať a dôsledne kvantifikovať bez skresľovania. Na akých princípoch aplikácia MET/FLEX pracuje a čo k jej používaniu potrebujete, sa dozviete z nasledovnej sekcie TU. Pre vás je v tomto momente podstatné že:

 • ak otestujete svoj aktuálny stav metabolizmu, získate kvantifikovanú (dátovú) informáciu o tom, aký je váš stav dnes (bod A),
 • ak si zakúpite a začnete používať tento náš metabolický protokol aspoň na 80%, tak za 3 a viac mesiacov nadobudnete úplne iný rozmer fungovania vášho metabolizmu (z cukrového na tukový),
 • ak absolvujete za 3 alebo viac mesiacov ten istý záťažový test (viď podmienky metodiky spiroergometrického testovania) tak získate kvantifikovanú (dátovú) informáciu o tom, aký je váš novo nadobudnutý stav (bod B)
 • medzi bodom A a bodom B v sebe objavíte novú osobnosť, ktorá bude mať:
  • vyššie metabolické zdravie (rozumej respiračnú kapacitu buniek a mitochondrii),
  • vyšší stupeň produktivity (vitalita, stabilná energia pre prácu a sústredenie),
  • lepšiu estetiku tela (zastavenie priberania na zásobách podkožného tuku, alebo už aj chudnutie zo zásob podkožného tuku),
  • a vyšší stupeň metabolickej kondície.

 

Zaujali vás tieto výhody? Tak si naštudujte nasledovné informácie kliknutím na “viac informácii”.

 

POZOR: ak máte záujem o tlačenú verziu tejto knihy a za tú istú cenu získať aj jej ePub verziu, podrobné informácie nájdete aj u nášho partnera a vydavateľa Elist - info TU. Počet dostupných kusov je však limitovaný. V našom obchode predávame PDF verziu tejto publikácie. 

 

Získajte tento 48 stranový metabolický protokol, ktorého funkčnosť si môžete na vlastnej koži odmerať (kvantifikovať) pomocou našej aplikácie MET/FLEX. V histórii našej práce sa dostávame po prvý krát k mechanizmom, pomocou ktorých dokážeme dať aj vám do rúk nástroje, rady a informácie, ktorých účinnosť si môžete sami vyhodnotiť bez skresľujúcich interpretácií. Jedná sa o vysoko praktický návod na životosprávu (výživa, pohyb, čiastočné hladovanie, zvyky) s konkrétnymi odporúčaniami, postupmi a 35-timi receptami s veľmi presne vypočítanou nutričnou hodnotou. 

Čo sa v protokole dozviete? (obsah e-publikácie)

 • Základné výhody, ktoré vám náš prístup metabolického programovania prinesie 5 
 • Stravovací režim pre METABOLICKÉ PROGRAMOVANIE 6 
 • Pozitívny vplyv stravovacieho režimu na metabolizmus človeka 6 
 • Možný negatívny vplyv stravovacieho režimu 7 
 • Využitie aplikácie MET/FLEX na meranie efektivity metabolizmu 8 
 • Zoznam kliník a centier, kde nájdete prístroje kompatibilné s našou aplikáciou MET/FLEX 8 
 • Vizuálne a schematické zobrazenie metabolických javov v spiroergometrii pri vyhodnotení cez aplikáciu MET/FLEX 9 
 • Základné odporúčané potraviny, podporujúce tukový metabolizmus 11 
 • Návod na tvorbu základného režimu dňa 12 
 • Stratégia príjmu sacharidov (nie ich vylúčenie, ale správne použitie) 14 
 • Stratégia používania čiastočného hladovania (postupnosť) 15 
 • Aké výhody prináša táto metabolická adaptácia nielen pre športovcov 15 
 • Ak chcete byť úspešný, prijmite tieto ciele, kritéria a štandardy 16 
 • Pre dosiahnutie funkčnej fyzickej zdatnosti, akceptujte nasledovné štandardy (muži aj ženy) 17 
 • Do svojho týždenného tréningového protokolu zaraďte tieto štyri priority: 17 
 • Z akých druhov pohybu skladať svoj týždenný tréningový plán 18 
 • Pre širšie pochopenie problematiky vám odporúčame naštudovať sériu vybraných edukačných článkov: 19 
 • Sumarizácia "svätých" prikázaní pre ženy 19 
 • Sumarizácia "svätých" prikázaní pre mužov 21 
 • Prehľad a rozloženie makronutrientov počas dňa: vzorový výživový režim na 2500 kcal a základné inštrukcie 23 
 • Vysvetlivky k stravovaciemu režimu 24 
 • Zoznam receptov a tvorba stravovacieho režimu pomocou software Planeat 25 
 • Zoznam 12-tich receptov pre hlavné jedlo číslo 1 (raňajky / obed) 27 
 • Zoznam 12-tich receptov pre doplnkové (malé) jedlo 33 
 • Zoznam 11-tich receptov pre hlavné jedlo 2 (večera) 39 
 • Ako metabolické programovanie môže zmeniť metabolickú realitu u zdravých jedincov už za 3 mesiace 46 
 • Odporúčanie na záver 47 

 

Zaujal vás tento obsah? Potom vás zaujme aj fakt, že v publikácii sme po prvý krát použili špeciálny nutričný nástroj, ktorý vytvorila spoločnosť Planeat. 

Naše vlastné recepty a ich optimálna nutričná hodnota bola spracovaná pomocou nezávislého profesionálneho nutričného software planeat.sk v ktorom nájdete nami zhotovenú šablónu s názvom: METABOLICKÉ PROGRAMOVANIE. Túto šablónu môžete využiť aj vy. Ak ste tréner alebo nutričný poradca, túto našu šablónu (Metabolické programovanie) môžete použiť na zhotovovanie personalizovaných jedálnych lístkov pre svojich klientov. Na tejto webovej stránke nájdete viac informácií o tomto software a tiež informáciu, kde a kedy sa konajú školenia ktorých cieľom je naučiť vás dôsledne pracovať s týmto software-om. 

Prvý metabolický výskum a jeho výsledky

Aktuálne pracujeme na ďalších funkciách, ktoré nám umožnia v aplikácii MET/FLEX štatisticky spracovávať a vyhodnocovať váš progres v metabolickom programovaní. V nasledovnom obrázku si môžete pozrieť štatistické porovnanie v akých parametroch sa za 3 mesiace používania tohto Metabolického Protokolu zlepšili rôzne metabolické ukazovatele jedného z našich adeptov (29 ročný muž z českej republiky, zdravý s cca 10% tuku a vysokou fyzickou zdatnosťou):

 

S podobným výsledkom sa nám budete môcť pochváliť aj vy už za 3 alebo 6 mesiacov od začiatku používania nášho metabolického protokolu. Pred zahájením jeho používania vám však odporúčame vyhľadať najbližšiu kliniku / centrum, v ktorom sa otestujete a vyžiadate si surové dáta (excel). Tieto dáta si následne vyhodnotíte cez našu aplikáciu, alebo to urobí personál priamo vo vašom centre.

Pri zmene vášho životného štýlu vám nekonečne držíme palce. Dosiahnite všetky svoje ciele tak, aby ste za ne dokázali platiť primeranú časovú, finančnú, biologickú a inú cenu. Želáme veľa šťastia na ceste za udržateľnou a trvalo skvelou životosprávou.

 

Technické parametre Metabolického Protokolu:

 • PDF - A4 formát (elektronická publikácia) a 48 strán
 • 12 receptov raňajkovo / obedových jedál (s kompletnou nutričnou hodnotou)
 • 12 receptov pre doplnkové (malé) jedlo (s kompletnou nutričnou hodnotou)
 • 11 receptov pre hlavné večerné jedlo (s kompletnou nutričnou hodnotou)
 • praktické inštrukcie a návody, ako zodpovedne a primerane programovať svoj metabolizmus pre zdravie a vyšší fyzický, metabolický či duševný výkon

 

Adam
Pridané: 13.03.2017, 21:53
Hodnotenie produktu:
Zdravím vás.
Mohol by som sa spýtať či tie dané recepty čo sú v metabolickom protokole majú cca správny pomer jednotlivých druhov pufa, mufa, safa ?
Vlado
Pridané: 14.03.2017, 09:00
Re: Hodnotenie produktu
Software, s ktorym sme recepty pocitali (planeat.sk), zial tuto funkciu este nepodporuje. Je tam mnoho technickych zadrhelov a okrem toho rozne tabulky maju rozne nutricne hodnoty. Cize recepty neobsahuju informacie o pomere PUFA, MUFA a SAFA tukov. Viem ze by to bolo uzitocne, aj pre nas velmi, ale zatial si na taky software budeme musiet asi chvilu este pockat. Ked to vsak rucne pocitam, ta sa dostavam na optimalne pomery, kde prevazuju MUFA a SAFA tuky (PUFA pod 10% je ideal), ako napriklad pri tomto mojom vzorovom dni:

https://www.instagram.com/p/BRcsjvQDb4_/?taken-by=vladozlatos
lucia.bohdanova
Pridané: 20.12.2016, 14:17
Hodnotenie produktu:
Ahoj, ďakujem veľmi pekne za metabolický protokol. Oceňujem detailný návod ako zmenu uskutočniť, ale hlavne recepty. Chcela
by som sa opýtať len jednu vec. Čím môžem nahradiť protein premium energy, prípadne wellness protein daily a sport premium energy, nakoľko si ich nemôžem dovoliť kúpiť? Ďakujem
Vlado
Pridané: 21.12.2016, 05:55
Re: Hodnotenie produktu
Nahradit sa sice nedaju, ale ak ich nepouzijes vobec tak investuj do kvality zakladnych potravin. Napokon aj tieto suplementy nemaju kvalitne potraviny nahradzat, ale ich iba doplnat v nejakom smere. Zakladom optimalneho a funkcneho stravovania su predovsetkym kvalitne potraviny, ktorymi sa treba denne obklopovat. Drzime ti palce pri napredovani Lucia...
Adam
Pridané: 21.02.2017, 23:30
Otázka k produktu
Dobrý deň prajem.
V prvom rade chcem vám poďakovať za super spracovaný protokol
Moja otázka znie môžem ešte konzumovať tesne pred spaním (cca 30 min) domáci kefír s proteínom na lepšiu regeneráciu? Nezaťažujem tým žalúdok alebo nenaruší mi to kvalitu spánku?
Vlado
Pridané: 22.02.2017, 07:11
Re: Otázka k produktu
Nie to by malo byt v poriadku. Obcas na odlahcenie odporucam aj protein iba s vodou, idealne Wellness Protein (vzhadom na zlozenie).
m.karbanovaa
Pridané: 31.01.2017, 05:08
Otázka k produktu
Zdravím :)
Chtěla bych se zeptat, kde se dá udelat vyšetření na po případně jak změřit rychlost metabolismu ? Mam pocit ze od te doby co se stravuji 2 krat denně mam neustále plné břicho. Tzn. první jídlo kolem 13:00 a jeste v 19:00 cítím ze jsem dost najezena. Je to normální ?

Dekuji za odpověd!!!
Vlado
Pridané: 01.02.2017, 01:01
Re: Otázka k produktu
Podla toho co konzumujete. Ale urcite by ste si mali prestudovat najprv tento clanok:

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/moze-byt-pomaly-metabolizmus-zdravsi.html

Ak mate plne brucho, tak pravdepodobne nie ste hladna, mate v sebe dost energie, zjedli ste mnoho tukov (druh?), mozno mate menej optimalne zlozenie crevnej kulturury a rozne ine otazky, o ktorych by sme mali spolu diskutovat. V kazdom pripade vsak mozno bude pre vas optimalnejsie predlzit prestavku medzi jedlami, alebo zacat ranajkovat a vecerat - a medzi jedlami mat aspon 10h pauzu. Ak budete mat dalsie otazky, napiste ich pod nejaky clanok do blogu.. pozdravujem.
scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem