...

Cvičebné DVD Sparing Majster

Cvičebné DVD Sparing Majster (2x DVD)

Cvičiť na sterilných strojoch a vykonávať v posilňovni laboratórne pohyby (napr. izolované cvičenia), to už dnes robí azda každý. Nepochybne to vedie k zvýšeniu objemu svalovej hmoty, ale vedie to automaticky aj k zvýšeniu sily a funkčnosti? Máme pre teba radšej inú výzvu. Trúfneš si so svojim parťákom aj na tieto cvičenia vo dvojici? Výkonnostných levelov máme pripravených dosť, čiže pokiaľ sa prepracujete až k tým najvyšším métam, nudiť sa vôbec nebudete. Tieto cvičenia sú plnohodnotné aj ako samostatný tréning alebo doplnkové cvičenia k plánom, na ktorých už pracuješ. Chceš vedieť čo zaujímavé sme v tomto cvičebnom DVD pre teba a tvojho parťáka pripravili?  

Sparing majster je cvičebné DVD, v ktorom nájdeš tie najzaujímavejšie a najfunkčnejšie cvičenia vo dvojici, ktoré sme za posledných 10 rokov zozbierali, vyskúšali a poctivo natrénovali. Cvičenia vo dvojici sú vytvorené tak, aby sa vaše spoločné fyzické výkony zlepšovali po funkčnej (sila, rýchlosť, kondička) i estetickej stránke (svalový objem). Na tieto cvičenia nepotrebujete žiadne pomôcky ani špeciálne priestory. Postačí vám mäkká podložka (žinenka, koberec, iné) a všetky cvičenia môžete vykonávať dokonca aj vonku (piesok, tráva, deka, inde). Je len na vás, kde si spoločne zamakáte tieto skvelé workouty. Vďaka cvičeniu vo dvojici sa nie len výborne zabavíte, ale navzájom sa môžete perfektne motivovať a vydržať tak cvičiť dlhodobo bez prestávok.  

 

 • Aké konkrétne cvičenia DVD obsahuje a ako vyzerá tréningová jednotka?

 • Z čoho vychádzajú tréningové metódy tohto DVD?

 • Ako máme trénovať vonku keď nemáme k dispozícii video prehrávač?

 • Aký najväčší váhový rozdiel môže byť medzi mnou a mojim parťákom?

 • Aké ciele nám cvičebné DVD pomôže dosiahnuť?

 

Aké konkrétne cvičenia DVD obsahuje a ako vyzerá tréningová jednotka 

V obale cvičebného DVD Sparing Majster nájdete dva DVD nosiče. Jedno DVD je zamerané iba na vysvetľovanie techník jednotlivých cvikov (inštruktážne DVD). Je dôležité, aby ste si spoločne pozreli práve toto DVD ako prvé. V ňom vás naučíme vykonávať všetky cvičenia správnou technikou. Venujte pozornosť najmä tým cvičeniam, na ktorých plánujete podľa workotu pracovať. Druhé DVD obsahuje šesť tréningových jednotiek (workouty), ktoré sú rozdelené na štyri výkonnostné úrovne (A, B, C, D) a každý tréning obsahuje 5 cvičebných blokov:

 • cvičenia na rozcvičenie
 • kondičné cvičenia 
 • odporové a silové cvičenia na spevnenie tela
 • hand to hand cvičenia
 • a strečingové cvičenia

Medzi jednotlivými cvičeniami sú vložené aj kompenzačné (oddychové) cvičenia, ktoré sú v tréningových plánoch označené modrou farbou. Aby práca s DVD bola praktická, vytvorili sme zoznam všetkých workoutov aj v PDF podobe, ktorú si môžete vytlačiť a vziať so sebou aj na miesta, kde nemáte možnosť púšťať si cvičebné DVD. Preto je dôležité dopredu si vždy pozrieť inštruktážne DVD, v ktorom si ujasníte techniky vybraných cvikov. 

Sparing Majster DVD - zoznam workoutov 

Takto vyzerajú jednotlivé tréningové rozpisy, ktoré nie sú súčasťou DVD materiálu a preto si ich prosím stiahnite už TERAZ, aby ste ich mali pripravené, keď vám cvičebné DVD Sparing Majster príde po objednaní poštu domov: 

Z čoho vychádzajú tréningové metódy tohto DVD

Tréningové metódy tohto DVD vychádzajú z mojich desať ročných skúseností z oblasti trénovania ľudí (individuálne tréningy, skupinové tréningy a z Akadémií Parkour & Freerun) a tiež z vlastných tréningových skúseností zo športov ako sú zápasenie, parkour, freerun, workotu či hand-to-hand: [1], [2], [3], [4], [5]. My však úplne chápeme, že začiatky sú ťažké pre každého. Preto si dobre pozri nasledovné video o tom, ako sme kedysi začínali s Lukášom Kabátom my dvaja (môj sparing z DVD). Naše zručnosti a skúsenosti sa budovali po dlhé roky dávno pred tým, ako sa zrodilo toto DVD. Je cesta bojovníkov ktorí sa nevzdávajú určená aj pre teba a tvojho sparinga?

 

Ako trénovať vonku keď nie je k dispozícii video prehrávač

Tento problém sme vyriešili tak, že si vytlačíte na papier vopred pripravené tréningové rozpisy (workouty), ktoré si stiahneš z hore uvedených linkov (workouty A1 až D2). Dôležité je naštudovať si najprv z inštruktážneho DVD všetky techniky cvičení, ktoré budete trénovať vonku, aby ste cvičenia nevykonávali so zbytočnými chybami.  

Aký najväčší váhový rozdiel môže byť medzi cvičencami 

Bez ohľadu na to, či ty alebo tvoj sparing má o 10, 20 či 30 kilogramov viac (alebo presne takú istú hmotnosť ako ty), obaja si zacvičíte tak dobre, ako nikdy pred tým. Cvičenia sú namodelované tak, aby váhový rozdiel nepredstavoval veľkú technickú prekážku, ale skôr pozitívnu výzvu. Aby ste mali predstavu ako jednotlivé tréningové jednotky vyzerajú, tak vám ponúkame malú "ochutnávku" workoutu A (krátky), ktorý je zo všetkých najľahší aj najkratší zároveň:

Aké ciele pomáha cvičebné DVD dosahovať

Ako je z tréningových rozpisov vidieť, tak so zvyšujúcim levelom sa zvyšuje aj náročnosť jednotlivých cvičení. Tieto cvičenia sa postupne obmieňajú od tých ľahších (A a B level) až po ťažké či brutálne ťažké (C a D level). Dokonca sme si dali záležať aj na tom, aby ste vizuálne mali prehľad o tom, ako vyzerá krivka zaťaženia v každom jednom tréningu. Príklad takého zaťaženia si pozri tu:

Krivka zaťaženia - DVD Sparing Majster 

Aby si tomu rozumel, tak k jednotlivým cvičeniam sme priradili aj stupeň zaťaženia od 1 (najmenej) do 10 (najviac). Napríklad také cvičenie: Súruč (10 - 10). Prvé číslo v hodnotení predstavuje náročnosť v silovej, kondičnej a rýchlostnej oblasti, zatiaľ čo druhé číslo predstavuje náročnosť v koordinačnej, technickej a ohybnostnej oblasti. A toto sú presne tie fyzické oblasti, v ktorých vám cvičebné DVD Sparing Majster umožní výkonnostne rásť. Ako vyzerá detailnejší pohľad na niektoré cvičenia si môžete pozrieť z nasledovného videa:

 

Veríme, že cvičebný program Sparing Majster je to najlepšie, čo sme vedeli dať dokopy z našich osobných skúseností, ktoré sme nazbierali za posledných 10 rokov intenzívneho tréningu seba i ľudí okolo nás. Veríme, že cvičenie môže byť aj veľká zábava plná nadšenia i napriek tomu, že je to v podstate drina, v ktorej dosahujú výsledky len tí, ktorí svoje nadšenie vymieňajú za poctivý a pravidelný pot. Veríme, že budeš patriť spolu so svojim sparingom medzi nás a podelíte sa s nami o svoje prvé vynikajúce výsledky. Dovtedy vám želáme veľa zdaru a pravidelne sa opakujúcu svalovicu.

 

Technické parametre:

 • v obale sú 2 DVD-čka, jedno inštruktážne DVD a jedno cvičebné DVD so šiestimi tréningovými jednotkami (A1, B1, C1+2 a D1+2)
 • workouty A2 a B2 sa nám na DVD nosič nezmestili, preto ich máte aspoň v papierovej verzii
 • oba DVD nosiče majú riadne DVD menu
 • tréningové jednotky A1, B1, C1 a D1 sú kratšie a ľahšie ako tréningové jednotky C2 a D2
 • súčasťou DVD nie sú PDF súbory (zoznam tréningov) preto si ich treba stiahnuť z tejto sekcie a vytlačiť (vyššie uvedené linky)
 • tréningový obsah zostavil a odcvičil PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD.
 • mojim sparing majstrom je Lukáš Kabát (kolega z TEAM SX a dlhoročný Hand-to-Hand sparing)
 • DVD Sparing Majster produkčne zastrešili Dávid Chudý, Lukáš Bandy Krist a ich 3podstudio

 

marsok
Pridané: 18.10.2017, 11:55
Hodnotenie produktu:
Super DVD naozaj kopec cvičení, ktoré môžte realizovať vo dvojici na vybudovanie funkčnej sily....pecka Zlatoš je proste macher.
Vlado
Pridané: 18.10.2017, 12:19
Re: Hodnotenie produktu
Pekne dakujem za pochvalu, pridi sa nam niekedy ukazat do Skill LAB telocvicni (NR/BA) ze ako sa ti podarilo naskillovat jednotlive levely...
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem