...

Rybí olej z treščej pečene

Tekutý rybí olej z treščej pečene

Olej z tresčej pečene je čistý prírodný zdroj omega-3 mastných kyselín a vitamínov A a D bez prídavných látok a konzervácií. Nemusíte mať však obavy, vôbec sa nejedná o zapáchajúci rybí olej, aký museli povinne konzumovať naši rodičia v minulom storočí hneď ráno pred vyučovaním. Jedná sa o vysoko čistený rybí olej z treščej pečene, ktorý na trh prinášame v spolupráci so slovenskou spoločnosťou Galvex. My osobne tento produkt (pôvodne v balení ako dermálny olej na vonkajšie použitie), používame posledných 5 rokov. Rozdiel je len v tom, že balenie sa prispôsobilo potrebám užívateľa a produkt sa dal zároveň schváliť úradom verejného zdravotníctva slovenskej republiky. Domnievame sa, že práve tento produkt patrí medzi úzku skupinu superpotravín, ktoré naše zdravie i kondíciu udržujú v špičkovej forme už po dlhé roky.

Rybí olej z treščej pečene považujeme za niečo ako zdravotné "poistenie". Mnohí ľudia dnes hľadajú rôzne (neexistujúce) istoty. Tie môžu "nájsť" iba vtedy, ak sa začnú spoliehať sami na seba a svoje zdravie. Preštudujte si zaujímavé informácie, ktoré vám poskytujeme v tejto sekcii. Dostanete odpovede na nasledovné dôležité otázky:

 • Prečo vôbec potrebujeme rybí olej ako jeden zo zdrojov omega-3 mastných kyselín?

 • Prečo sú omega-3 mastné kyseliny tak veľmi dôležité a prečo je ťažké zohnať ich v dobrej kvalite?

 • Aká je výživová hodnota rybieho oleja z treščej pečene?

 • Ako je kontrolovaná kvalita rybieho oleja z treščej pečene?

 • Ako správne dávkovať rybí olej z treščej pečene?

 • Ako treba s rybím olejom manipulovať aby sa neznehodnotil?

 • Ako vám rybí olej doručíme my?

 

Tento olej z tresčej pečene vyrába najväčší európsky výrobca z Islandu, ktorý má certifikovaný systém kvality podľa noriem ISO, GMP, HACCP. Výrobca patrí k svetovým expertom na morské tuky. Každá šarža je kontrolovaná a je pre ňu vydávaný nasledovný vzorový certifikát

 

Poznámka: rybí olej od 6.5.2014 predávame v našom druhom internetovom obchode bioeshop.sk, kde je možné si olej objednať aj po jednom kuse (alebo po 3 naraz).

Rybí olej, Vlado Zlatoš

Prečo vôbec potrebujeme rybí olej ako jeden zo zdrojov omega-3 mastných kyselín

Čo je cenné, je "živé" veľmi krátko a preto sa to musí rýchlo zjesť. To špeciálne platí pre skupinu potravín s názvom zdravé TUKY. Dnes sa verejnosť začína konečne zaujímať aj o túto skupinu potravín, ktorá bola doteraz odcudzovaná aj tzv. odborníkmi. Sú to práve tuky, ktoré zohrávajú nekonečne dôležitú úlohu pri optimalizácii zdravia človeka. Cenné tuky sú tie, ktoré obsahujú mnoho omega-3 mastných kyselín (MK), ale žiaľ tieto MK za určitých podmienok veľmi rýchlo oxidujú (znehodnocujú sa). To znamená, že dnešné moderné potraviny (a stravovanie celkovo), už neobsahuje takmer vôbec žiadne omega-3 MK z praktických dôvodov. Čím viac cenných tukov sa v potravine použije (ponechá alebo pridá), tým skôr sa potravina pokazí a to si výrobca samozrejme neželá. A tak sa začali používať zdravotne rizikové tuky (napr. transmastné kyseliny), ktoré majú dlhú trvanlivosť, ale nízku výživovú hodnotu. Lenže ak zdravý tuk zoxiduje, môže byť pre konzumenta zdravotne rizikový (priam škodlivý) rovnako, ako tieto priemyselné tuky. Čím viac omega-3 MK potravina obsahuje, tým je citlivejšia na teplotu prostredia, slnečné žiarenie a kyslík. Tieto tri faktory veľmi nepriaznivo dokážu ovplyvniť aj takú cennú superpotravinu, akou je rybí olej z treščej pečene. Ako tomu zabrániť si povieme už o malú chvíľu. Teraz sa vráťme k poznatkom o tom, prečo sú omega-3 MK tak nekonečne dôležité pre naše zdravie.

Prečo sú omega-3 mastné kyseliny tak veľmi dôležité a prečo je ťažké zohnať ich v dobrej kvalite

V technologicky spracovaných potravinách sa dnes pomer omega-3 MK voči ostatným MK pohybuje okolo 1:20, vo fast food potravinách až okolo 1:50. Ak sa vo vašej výžive nedokážete priblížiť aspoň k pomeru 1:5 (omega-3 vs. ostatné MK), tak funkčnosť vášho metabolizmu (najmä hormónov a imunity), je do značnej miery oslabená. Nad pomerom omega-3 voči ostatným MK 1:20 sa nemôžete čudovať, že vaše telo nefunguje optimálne, že ste stále unavený (nedostatok energie), že trpíte častými zápalmi a že vám nefunguje správne hormonálna sústava. A čo sa stane, ak funkčnosť hormonálnej sústavy zlyháva? Ako prvý problém sa objavuje nadváha až obezita, s ktorou ruka v ruke kráčajú aj ďalšie zdravotné komplikácie. V tomto smere zohrávajú tuky (špeciálne omega-3 MK) nekonečne dôležitú úlohu. Čím má niekto viac zdravotných problémov (včítane nadváhy až obezity), tým viac zdravých tukov vo svojej výžive na optimalizáciu hormonálnej sústavy i bunkového metabolizmu potrebuje. Budete sa čudovať, ale energetický príjem zo zdravých tukov u týchto ľudí sa môže pokojne pohybovať až na hranici 50%. Napríklad ak žena má denne prijať 2000 kcal, tak 50% je 1000 kcal. Tuky majú na jeden gram 9 kcal, čiže 1000 : 9 = 111g tuku / deň! Máte k tomu nejaké otázky?. Dokonca aj samotné materské mlieko pre novorodenca poskytuje až 50-60% energie práve z tukov. Preto si zapamätajte, že zdravé tuky nám vo výžive pomáhajú:

 • zlepšovať srdcovo cievne zdravie (pri správnej výžive znižujú obsah substancií, ktoré upchávajú cievy),
 • spevňovať kosti (v spolupráci s kalciom),
 • zlepšovať zdravie pečene (ochraňujú ju),
 • zlepšovať zdravie pľúc,
 • zlepšovať zdravie mozgu (mozog je vytvorení najmä z tuku a cholesterolu),
 • udržiavať nervovú sústavu v dobrej kondícii,
 • zlepšovať protizápalovú ochranu v celom tele,
 • zlepšovať funkcie imunitného systému.

Kedysi dávno v historických časoch, mali ľudia prístup k omega-3 mastným kyselinám (MK) aj z iných zdrojov, ako len z rýb. Najmä ľudia žijúci v stredozemí sa takmer nikdy nedostali do kontaktu so zdrojom omega-3 MK z rýb a predsa ich mali vo výžive dostatok. Ako je to možné? Je to možné tak že zver, ktorá bola v týchto časoch k dispozícii (mäso alebo ich vedľajšie produkty ako napr. vajcia a vnútornosti), boli plné omega-3 MK a preto tu potreba niečo riešiť nebola.

Vďaka modernej dobe, ktorá je schopná cez vyspelé predajné siete (od poľnohospodára až po supermarket) servírovať nám ohromné kvantá potravín, sme vyriešili problém hladu ktorý ľudí trápil po dlhé storočia. Dá sa povedať, že potravín máme hojnosť, priam nadbytok. Ale čo kvalita? Máme spokojne plné žalúdky a potešené chuťové kanáliky, ale biologická hodnota skonzumovaných jedál je každým rokom slabšia a slabšia. To je dôvod zamýšľať sa nad paradoxným pravidlom, ktoré nás núti platiť viac za kvalitu a konzumovať menej, pokiaľ si chceme udržať nie len estetiku, ale aj zdravie. Ani do auta netankujete piesok len preto, aby ručička signalizovala plnú nádrž. Ak vám vďaka piesku auto nefunguje, ani sa čudovať nebudete. Ale čo s pieskom ktorý "tlačíte" do svojho žalúdka každý deň? Deficit omega-3 tukov v našej výžive, má za následok nasledovné problémy:

 • mentálna otupenosť,
 • neschopnosť dlho sa koncentrovať,
 • depresie,
 • priberanie na hmotnosti (tukové zásoby, nie svalové),
 • alergie,
 • zlá kvalita spánku,
 • problémy s učením,
 • častá únava,
 • lámavé nechty,
 • slabá kvalita vlasov,
 • suchá pokožka.

Aj preto omega-3 MK patria presne k tým výživovým doplnkom, ktorých suplementácia sa vypláca po celý zvyšok života za predpokladu, že nemáte inú možnosť ako pre seba "zmanažovať" dostatok omega-3 MK najvyššej kvality (napríklad z BIO mäsa, BIO vajec a podobne). Je však vysoko pravdepodobné, že nikto z nás si v dnešnej modernej dobe nedokáže zmanažovať dostatok týchto cenných MK (ani my sami). Kľúčové je však pokúšať sa neustále približovať k ideálnemu pomeru 1:3 alebo kompromisne 1:5 (omega-3 MK verzus ostatné MK). Preto akákoľvek "poistka" prináša šancu, že riziko nedostatku omega-3 MK bude minimalizované. Riešenie ktoré dnes prinášame, je práve tou malou skromnou poistkou. Rybí olej z treščej pečene je prírodný produkt bez aróm, bez akýchkoľvek prídavných látok či konzervantov a je vysoko čistený pre zabezpečenie maximálnej biologickej kvality i bezpečnosti.

Rybí olej, Vlado Zlatoš

Aká je výživová hodnota rybieho oleja z treščej pečene

Rybí olej z treščej pečene obsahuje v tuku rozpustné vitamíny A a D. Klasický rybí olej z cele ryby tieto vitamíny takmer vôbec neobsahuje. Toto je na jednej strane veľké pozitívum, ale aj obmedzenie. Vzhľadom na veľký obsah vitamínov A a D, nie je možné skonzumovať vysoké množstvo rybieho oleja z treščej pečene, skôr naopak. Pokiaľ sa dostaneme k presnému dávkovaniu treba podotknúť, že rybí olej z treščej pečene by mali veľmi poctivo konzumovať ženy a ich partneri dlho dlho pred tým, ako sa začnú pokúšať pripravovať na tehotenstvo. To samozrejme platí aj pre tehotné ženy. Malé deti majú taktiež veľký zdravotný úžitok z tohto výživového doplnky v malých množstvách. Rybí olej z treščej pečene je zároveň veľmi bohatým zdrojom na EPA mastné kyseliny (kyselina eikozapentaénová) a DHA (kyselina dokozahexaénová), ktoré patria medzi tie najdôležitejšie z radov omega-3. Obe majú nenahraditeľné funkcie v tele (napríklad optimalizujú funkciu hormónov, mozgovú činnosť alebo nervovú sústavu). EPA a DHA prispievajú aj k správnej funkcii srdca a priaznivý účinok sa dosiahne už pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.

Ľudia ktorí konzumujú príliš málo omega-3 MK a naopak mnoho rastlinných olejov, trans tukov, hydrogenovaných tukov (a iných z radov omega-6, 9 a vyššie), tak trpia určitým nedostatkom živín, majú slabú funkčnosť slinivky brušnej (napríklad diabetici) a nemusí byť schopní produkovať EPA a DHA. To je však iba jeden z mnohých problémov, ktoré súvisia s nedostatočnou konzumáciou omega-3 MK. Aby ste si dokázali zabezpečiť dostatok omega-3 MK vo svojej výžive, pokúste sa do svojej výživy pravidelne zakomponovať nasledovné potraviny. Sú relatívne bohaté na omega-3 MK, pričom musia byť minimálne technologicky spracované (žiadna alebo krátka tepelná úprava):

 • rybí olej z treščej pečene (obsah vitamínov A a D), pomer 2:1
 • rybí olej (neobsahuje vitamíny A a D), pomer 8:1,
 • krill olej z planktóna (neobsahuje vitamíny A a D, obsahuje antioxidant astaxanthin), pomer až 12:1,
 • BIO vajcia, pomer 1:3*,
 • BIO mäso, pomer 1:3*,
 • ľanový olej a ľanové semená, pomer 1:4,
 • konopný olej a konopné semená, pomer 1:3,
 • chia semiačka, pomer 1:3,
 • zdravé vlašské orechy 1:4.

*PZN: pomer omega-3 MK verzus ostatné MK (6, 9, iné), je udávaný iba orientačne. Najmä u živočíšnych druhov týchto živín (vajcia, mäso, iné) je veľká závislosť medzi spôsobom kŕmenia a obsahom omega-3 MK.

Obsah omega-3 MK, ich pomer a obsah vitamínov v rybom oleji z treščej pečene

Rybí olej z treščej pečene má v jednom 200g balení nasledovný obsah jednotlivých látok

Rybí olej z treščej pečene, nutričná tabuľka, Vlado Zlatoš

*ODD - odporúčaná denná dávka pre dospelých

VITAMÍN D prispieva:

 • k normálnej hladine vápnika v krvi,
 • k správnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu,
 • k udržaniu zdravých kostí a zubov,
 • k udržaniu správneho fungovania svalov,
 • k správnemu fungovaniu imunitného systému.

VITAMÍN A prispieva:

 • k správnej látkovej premene železa,
 • k zachovaniu zdravých slizníc,
 • k udržaniu zdravej pokožky,
 • k udržaniu dobrého zraku,
 • k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Ako je kontrolovaná kvalita rybieho oleja

Kvalitu oleja a jeho zloženie je sledované u každej distribuovanej šarži. Sleduje sa zloženie oleja, aby sa výrazne nelíšilo od deklarovaných hodnôt. Každá šarža, ktorá sa dodáva na trh, sa kontroluje na obsah vitamínov A, D, zloženia mastných kyselín, mikrobiologickú kontamináciu, pesticídov, dioxínov, polychlórovaných bifenylov. Výsledky sa uvádzajú na analytickom certifikáte. Týmto spôsobom je zabezpečená štandardne vysoká kvalita oleja. Vzor takého certifikátu si môžete pozrieť TU.

Ako správne dávkovať rybí olej z treščej pečene

Dávkovanie rybieho oleja z treščej pečene je kontroverzná téma. Je to najmä preto, že rybí olej z treščej pečene obsahuje aj vitamíny A a D. D vitamín nie je z pohľadu predávkovania rizikový, pretože jeho nadbytok býva vo výžive ľudí zriedkavý, skôr naopak ide o vitamín veľmi nedostatkový. Horšie je to s vitamínom A, ktorí pri nadmernej konzumácii môže spôsobovať toxicitu. Na jednej strane je tu v otázkach dávkovania legislatívna autorita (zákon), ktorú odporúča nasledovať aj samotný výrobca rybieho oleja. Podobné sú legislatívne odporúčania aj v iných krajinách sveta. Na druhej strane sú tu renomovaní odborníci (napríklad Weston A. Price), ktorí odporúčajú dávkovanie zvýšiť asi o 50%.

Naše dávkovanie podľa zloženia rybieho oleja z treščej pečene, je v súlade so slovenskou legislatívou. Rybí olej sa teda odporúča užívať 1-krát denne spolu s jedlom nasledovne:

 • Deti 3 - 6 rokov: ½ čajovej lyžičky.
 • Deti a mládež 7-18 rokov: 1 čajová lyžička.
 • Dospelí od 19 rokov vrátane tehotných a dojčiacich žien: 1 čajová lyžička.
 • Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Ja osobne (Vlado) konzumujem dávky rybieho oleja z treščej pečenie približne o 50% zvýšené (čiže 1,5 čajovej lyžičky za celý deň, rozdelenú do v 2 dávok). Aj našej dcérke dávame tento rybí olej, hoci má menej ako 3 roky. Deťom je možné pridávať rybí olej do jedla, ktoré už nebude prechádzať tepelnou úpravou (napr. zamiešať do jogurtu, kašičky, inde). My dávame rybí olej dcérke vo veľmi malom množstve (3-5 kvapiek / deň) už od 8 mesiaca života. Recepty a návody sme publikovali TU.

Je veľmi vhodné, aby ste rybí olej konzumovali tesne pred jedlom (napr. pred večerou). Azda najlepšie urobíte, ak po jednej čajovej lyžičke rybieho oleja si hneď dáte aj 1-2PL domáceho kefíru, jogurtu, cmaru, zákvasu alebo iného fermentovaného mliečneho produktu. Tak zabezpečíte synergický efekt využitia nie len vitamínov ale aj vápnika z mliečnych produktov. Okrem toho mliečny produkt pomôže prekonať chuťový odpor aj tým najviac zarytým "fanúšikov" rybieho oleja.

Ako treba s rybím olejom manipulovať aby sa neznehodnotil

Manipulácia s rybím olejom je v tejto veci ďaleko chúlostivejšia záležitosť, ako presné dávkovanie. Tu si môžete spôsobiť omnoho horšie komplikácie. V tomto smere zohráva doprava produktu najdôležitejšiu úlohu zo všetkého. Prečo je to tak, sa dozviete už z nasledovných riadkov.

Rybí olej z treščej pečene je stabilný do 25 stupňov Celzia, čo je relatívne vysoká hodnota. Lenže nesmie prísť do kontaktu ani s priamym slnečným žiarením, ani mrazom. V letných dňoch však teplota prostredia (vonku i vnútri) bežne dosahuje vyššie hodnoty ako 25 stupňov Celzia. Ak si produkt kupujete v lekárňach, musíte sa uistiť, že produkt majú skladovaný pod 25 stupňami Celzia a informujte sa aj na prepravu produktu cez distribučnú sieť. Čím ochotnejšie vám lekárnik zodpovedá otázky, tým vyššia je pravdepodobnosť, že produkt zakúpený v lekárni budestále biologicky aktívny a bezpečný. Ako sme my vyriešili problémy s dopravou produktu vám prezrádzame nižšie. Treba si najprv pamätať nasledovné body:

 • Rybí olej z treščej pečene má záruku 1 rok a je potrebné skladovať ho pri nízkej teplote (do 20 stupňov Celzia) v miestnosti kde nesvieti slnko.
 • Rybí olej treba po otvorení skladovať výlučne v chladničke do 8 stupňov Celzia.
 • Po otvorení sa musí produkt spotrebovať do 3 mesiacov (a skôr).
 • Čím viac rybieho oleja z fľašky vypijete, tým viac miesta ostane na kyslík, ktorý pomáha urýchľovať proces oxidácie (od polovice sa ponáhľajte).
 • Preto 3 mesiace je hranica, do ktorej po otvorení olej musíte skonzumovať.
 • Ak sa vám olej nepodarí skonzumovať do 3 mesiacov, pre istotu balenie zahoďte a použite nové.
 • Ak sa vám bude zdať, že produkt začína výraznejšie zapáchať alebo chutiť po "rybacine", tak je už pravdepodobne pokazený. Zapamätajte si preto chuť produktu po otvorení. Samozrejme že v oleji sú náznaky pôvodu rýb, ale keďže ide o vysokočistený olej, senzorický vnem "rybaciny" je relatívne nízky a nemá žiadne ďalšie cudzie zápachy.

Ako vám rybí olej doručíme my (veľmi dôležité informácie)

Problém možnej oxidácie oleja nás trápil najviac zo všetkých oblastí už od začiatku. Logistiku prepravy rybieho oleja z treščej pečene sme preto vyriešili nasledovným spôsobom:

 • Odvoz aj dovoz produktu si riešime sami. Po vyzdvihnutí rybieho oleja priamo u výrobcu (Galvex Banska Bystrica), produkt vezieme v klimatizovanom aute.
 • Vďaka tomu sme eliminovali distribúciu, čím sme odstránili prvé potenciálne riziko oxidácie v obchodnom reťazci (preprava, manipulácia, skladovanie, prenášanie, iné).
 • Skladovanie produktu máme opäť sami pod kontrolou (chladná pivnica v podzemí). Tým produkt nevystavujeme po celý rok riziku, že sa bude skladovať pri teplote nad 25 stupňov Celzia.
 • Následne produkt zákazníkom posielame po zaplatení prvou triedou a doporučene (SR pošta). Zásielky rybieho oleja posielame v najneskoršiu hodinu čo znamená, že v nasledovný deň ráno by ste mali mať zásielku u vás doma. Takto máme istotu, že v noci balík cestuje v menších teplotách ako cez deň.
 • Balíky neposielame vo štvrtok ani v piatok, aby sa zamedzilo riziku, že balík ostane v nekontrolovaných podmienkach cez víkend na pošte.
 • Ak sa cez letné dni a noci očakávajú vysoké horúčavy, balíky jednoducho nepošleme a odoslanie preložíme na iný deň, kedy teploty budú pre produkt bezpečnejšie.
 • Preto balíky s rybím olejom budeme posielať len v prípade, že teplota bude po 2 dni pod 25 stupňov a menej. Ak ste si objednali viac produktov a sú stále vysoké teploty, tak vám zatiaľ pošleme zvlášť iný objednaný tovar a dodatočne pri bezpečných teplotách rybí olej (poštovné na naše náklady).

 

Rybí olej, Vlado Zlatoš

ODPORÚČANIE PRE ZÁKAZNÍKOV: v prípade, že si budete rybí olej z treščej pečene objednávať cez nás, pokúste sa byť prosím doma v deň doručovania zásielky. List posielame doporučene Slovenskou poštou prvou triedou hneď potom, ako sa nám peniaze pripíšu na náš účet v Tatra banke. Ak máte inú banku, zvyčajne to trvá 2 pracovné dni, kým sa peniaze pripíšu na účet. Ako sme už v úvode spomenuli, u nás predávame rybí olej z treščej pečene po troch baleniach naraz (na jeden nákup). Menší počet kusov si môžete zakúpiť napríklad v lekárňach.

Veríme, že rybí olej z treščej pečene, sa stane aj pre vás veľmi užitočný nástroj, pomocou ktorého môžete účinne bojovať za lepšiu verziu samého seba. Na tejto ceste vám nekonečne držíme palce.

 

Technické parametre produktu:

 • Hmotnosť jedného balenia je 200g ± 4,5 %.
 • Fľaša pre olej je vyrobená z nezávadného plastu (farba biela, nepriesvitná fľaša).
 • 1 čajová lyžička oleja 2,5 ml (2,3 g) obsahuje:
  • vitamín A (retinol) 850 µg (106 % ODD)
  • vitamín D (cholekalciferol) 5,8 µg (116 % ODD)
  • omega-3 mastné kyseliny 524 mg, z toho:
   • EPA 175 mg
   • DHA 242 mg
   • ALA 30 mg
 • Výrobca: GALVEX, spol. s r. o., Jegorovova 37, 974 01 Banská Bystrica, Slovenská republika www.galvex.sk
5corp1on
Pridané: 20.01.2019, 16:24
Hodnotenie produktu:
Excelentný doplnok kvalitných omega-3 a vit.A. Treba si trošku zvyknúť na chuť a vôňu, ktorá je avšak iba jemne rybacia.
Odporúčam.
stanley6631
Pridané: 19.05.2018, 18:09
Hodnotenie produktu:
Keďže je rybí olej náročný na skladovanie mal som trošku obavy objednávať z internetu. Ostal som veľmi milo prekvapeny nakoľko mi produkt prišiel hneď na druhý deň od objednávky a v 100% kvalite. Skvelý prístup, nemám čo dodať a inde už neobjednavam.
Puzo
Pridané: 25.05.2017, 16:33
Hodnotenie produktu:
Iný rybí olej som neskúšal, teda neviem porovnať, preto dávam 7*. Moje očakávania však splnil.
zilizi.tatiana
Pridané: 07.01.2017, 10:41
Hodnotenie produktu:
rýchle dodanie, vysokokvalitny produkt, určite odporúčam
Vlado
Pridané: 07.01.2017, 12:02
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za spatnu vazbu Tatiana, s kolegom sa velmi snazime. Galvex nas nedavno potesil, ze coskoro zacne dodavat tento isty olej uz iba v skle, co je este o trochu vyhodnejsie ak flaska nie je plastova. Mensia vyhoda je, ze plastova flaska sa da stlacit, aby v nej neostavalo mnoho vzduchu a urychlovala sa peroxidacia oleja hlavne ked je ho uz malo vo flaske. Na to potom bude dobra strategia taka, ze jednoducho pred koncom treba olej castejsie pit aby sa minul, potom moze nasledovat mala pauza v pouzivani. Tak to robim doteraz aj ja. Zhruba tyzden jedna flaska, tyzden - dva pauza a tak podobne.
d.zachar789
Pridané: 05.03.2016, 13:06
Hodnotenie produktu:
Olej by mohol byt v nádobe ktorá zabráni oxidácii, príkladom je krém po holení Nivea energy, ten sa dávkuje stlačením , po stlačení sa objem nádoby zmenšuje, ak sa krém minie dávkovač sa naďalej nedá stlačiť pretože všetok obsah je vytlačený. Cena sa tým zvýši, ale vráti sa to v dobe spotreby. Osobne vždy po užití stlačím fľaštičku aby som vytlačil všetok prebytočný vzduch, je to správne?
Vlado
Pridané: 07.03.2016, 00:20
Re: Hodnotenie produktu
Vas postup je rozhodne spravny, dolezite je produkt skonzumovat v kratkom casovom okne po otvoreni, alebo si ho preliat do mensich nadob. Myslim ale ze nie je problem balenie vypit aj v kratkom casovom okne, cim sa zabrani oxidacii. Skladovanie v chladnicke je samozrejmost.
michal.repta
Pridané: 09.02.2016, 17:26
Hodnotenie produktu:
Som celkovo spokojny, nevedel som ako to bude chutit, s pachutou v ustach po prehltnuti stale bojujem, ale chapem kedze to je olej z trescej pecene ze to nemoze chutit prijemne ;-)
lgaspo
Pridané: 18.11.2015, 11:44
Hodnotenie produktu:
je to OK
Peter Kiss
Pridané: 13.11.2015, 11:58
Hodnotenie produktu:
Olej sa zdá je v poriadku. Zohnal som si ale v lekárni a tak nemusím platiť poštovné, takže to mám o niečo lacnejšie a rýchlejšie.
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 21:37
Re: Hodnotenie produktu
Dakujeme za postreh, ako uvadzame nizsie v druhom komente, my deklarujeme ze mame pod kontrolou takmer celu logistiku dorucenia. Od prevzatia u vyrobcu v BB, skladovanie u nas v chladnicke (od jary do sesene) az po neposielanie produktu ak teploty vystupia nad 25 stupnov. Ci tieto pravidla vedia dodrzat aj ostatni dodavatelia sa musite informovat u nich. Len upozornujem, ze po otvoreni je potrebne olej skladovat v chladnicke a ked objem klesne pod 2/3 alebo 1/2 objemu, treba ho spotrebovat do 2 tyzdnov, inak sa bezpecne pokazi.
Martin
Pridané: 13.11.2015, 03:31
Hodnotenie produktu:
spokojnost s balenim i produktom
miloskohout2
Pridané: 12.11.2015, 18:02
Hodnotenie produktu:
Používam ho vyše pol roka a kedže nemám odmeraný môj profil mastných kyselín neviem aký je dopad na moje zdravie, no užívam ho kvôli výžive nervov (sedací) a určité zlepšenie som vypozoroval. Chuťovo je to v pohode má len jemnú rybaciu príchuť a ked si ho dávam spolu s kefirom nie je to žiadny problém. Myslím si že je to TOP na trhu.
martlup
Pridané: 12.11.2015, 13:31
Hodnotenie produktu:
Objednala jsem si 3 balení rybího oleje s obsahem vitaminu D3 a nedávno jsem načala třetí lahvičku (vydrží opravdu dlouho). Dřive jsem hledala rybí olej s obsahem D3, aby vyhovoval i cenově, ale když jsem už našla, neobsahoval dostatek DHA a EPA. Navíc, je těžké najít kvalitní nezoxidovaný rybí olej, který obsahuje to, co má a v těle dobře funguje. Vzhledem k tomu, že jsem z ČR, snažím se najít ten samý product za Kč v Čechách, ale tento rybí olej jsem v ČR nenašla, proto jsem si ho objednala u vás. Porovnala jsem si cenu vašeho rybího oleje a cenu nabízených kvalitních rybích olejů v ČR, a cenově ten váš vyšel lépe i když je v EUR. V potaz jsem brala i množství. Až dodělám poslední lahvičku, budu další opět objednávat u vás.
Janka
Pridané: 12.11.2015, 10:07
Hodnotenie produktu:
Som spokojná a svoj nákup určite zopakujem.
sigirobo
Pridané: 12.11.2015, 09:27
Hodnotenie produktu:
S výrobkom som spokojný, no ako odporúčanie dávam informáciu - na nasledujúci deň po objednávke mi prišiel potvrdzujúci email o odoslaní zásielky. Keďže táto mi neprišla, na siedmi deň po oznámení som urgoval dodávku, vtedy mi bolo povedané, že bola zaslaná deň pred touto urgenciou prvou triedou. Toto už bolo v poriadku, zásielka bola doručená načas. Takže odporúčam preveriť možné automatické posielanie oznámení o odoslaní zásielky, prípadne ináč vylepšiť tento proces, nech nevzniká nervozita a ďalšia prácnosť pre Vašich klientov pri písaní a telefonovaní, kde sa ich zásielka nachádza. Ďakujem a želám veľa úspechov vo Vašej veľmi záslužnej a profesionálnej činnosti. S pozdravom Závacký
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 20:53
Re: Hodnotenie produktu
Dobry den, dakujeme za spatnu vazbu. Obcas sa stane, ze SK posta zlyha, pripadne nas email ide do spamu. Proces dorucovania aj notifikovania sa pokusame neustale zlepsovat, takze aj vase postrehy nam budu sluzit ako navod. Dakujeme.
polcic
Pridané: 11.11.2019, 02:36
Otázka k produktu
Dobry den.
V nejakom rozhovore s vami som pocul ze je mozne brat viac ako odporucanu davku rybieho oleja. Jem 3x za den. Myslite ze je ok dat si ku kazdemu jedlu jednu kavovu lyzicku? Alebo kolko za den je stale bezpecne?
Vlado
Pridané: 11.11.2019, 18:45
Re: Otázka k produktu
Na nejake obdobie je to vhodne, kym sa o3 nedostanu viac do tkaniv, co by sa malo ukazat napriklad na zlepsenom spiroergometrickom vysetreni (vid metflex.me), kde clovek je schopny spalovat viac tuku v g/min. Po urcitom obdobi je dobre o3 uplne vynechat a nasadit ho opat po nejakom case. Mnohe z tychto odporucani aj zmien / zlepseni sa velmi tazko kvantifikuje a teda nie vzdy je jasne, co je spravne / co je pravda. Okrem oleja mozete raz za cas pouzit aj ustrice, ktore maju taky biologicky balik, ktory telu vyhovuje najviac. Konzumacia ustric ma vsak svoje uskalia, odporucam tento clanok:

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/konzumujte-cerstve-ustrice-aspon-raz-za-mesiac.html
krausmail.micha
Pridané: 04.03.2019, 19:47
Otázka k produktu
Zdravim.
Mozem poprosiť o radu. Vo fľaštičke sa spravil taky kalný povlak ktory je na dne fľašky. Co to vlasne znamena. Je lepsie pretrepať a tak naliať na lyžičku alebo vôbec neprevracat fľaštičku a naliať bez toho usadeneho povlaku alebo je olej uz znehodnotený a nebrať vôbec?
Tento olej obsahuje aj vit. D. Pri dennej dávke oleja 1-2 čaj. lyžičky, pokryva vit. D v oleji dennú dávku? Ci je vhodne suplementovat este vit. D3. napríklad vo forme kvapiek od EchtVital. A ktomu uvažujem aj zinok a magnezium. Dakujem za odpoved.
Vlado
Pridané: 04.03.2019, 22:33
Re: Otázka k produktu
Ak mate flasku v chladnicke, malo by to byt v poriadku. Aj senzoricky si to viete skontrolovat, ale to je narocnejsia uloha, kedze vam chybaju referencne skusenosti. Cim je vsak flaska dlhsie nespotrebovana a je v nej viac kyslika, tym skor sa olej moze znehodnotit. Preto odporucam olej skonzumovat relativne rychlo po otvoreni (aj nadmernou konzumaciou) alebo si ho rozliat do viacerych baleni (ideal sklo). Problematika prijmu omega-3 alebo vit. D je problematicka taktiez na odmeranie. Data z krvy su nerelevantne a najma v otazkach omega-3 nehovoria nic o tom, kolko mate omega-3 na tych najdolezitejsich miestach - bunkovych a mitochondrialnych membranach. To sa da odmerat len nepriamo cez spiroergometricke vysetrenie a naslednu analyzu dat (vid metflex.me). V ramci zivotneho stylu je vsak nevyhnutne naucit sa mat pod kontrolou sirsie spektrum oblasti, na ktore odkazujem v online programe kurz.vladozlatos.com. Ten zahrna oblasti od A po Z v kocke. Je to take zhrnutie poznatkov z celeho blogu ci publikacii vo videach...
pavel
Pridané: 25.01.2016, 09:27
Otázka k produktu
Medzičasom som čítal veľa varovaní pred predávkovaním vitamínmi A a D, ktoré sú obsiahnuté v rybom oleji, Užívam asi 1,5 čajovej lyžičky v dvoch dávkach denne. Je to ok?
Nezaťažím tým pečeň?
Chcem sa opýtať ešte na pôvod oleja. Či je robený z chovných alebo z rýb z mora a ešte z akej oblasti
Ďakujem za odpovede
Solař
Vlado
Pridané: 26.01.2016, 06:52
Re: Otázka k produktu
Dakujeme za otazky, ak ide o hypervitaminozu, je vhodne raz za cas si urobit nejake testy, pomocou ktorych zistite ako ste na tom. Viac podrobnych informacii a navrhov na postupy som spracoval v tomto clanku:

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/nepodliehajte-iluziam-vo-vyzive-a-zivotosprave.html

Ak ide o povodnu surovinu, s kazdou sarzou dostavame analyticky certifikat, ktory viem na poziadanie poslat emailom. Z neho som vsak tuto informaciu nevycital a tak som napisal priamo do Galvexu a cakam na odpoved, Ked ju budem mat, napisem.
Michal Vojtas
Pridané: 13.11.2015, 18:06
Otázka k produktu
Je vhodné produkt konzumovať, ak keď je z časti stuhnutý, zakalený? Bol skladovaný v chladnicke.
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 23:21
Re: Otázka k produktu
Ak je flaska poloprazdna uz dlhsiu dobu (viac ako 2-3 tyzdne), tak produkt uz konzumovat neodporucam, aj ked bol v chladnicke.
martlup
Pridané: 12.11.2015, 13:53
Otázka k produktu
Jen bych měla dotaz k dávkování. Beru 1 lžičku vždy před večeří. Můžu zvýšit dávku na 2x za den, myslím tím ráno? Vzhledem k obsahu vitamin A a D, je třeba asi hlídat předávkování.
Mám ještě nějaké kapsle z Omega3, které bych chtěla dobrat. Můžu tyto kapsle brat třeba po obědě? Nevadí to, že kombunuju váš rybí olej s kapslemi?
Jednou by byl nabídnut krill rybí olej z plankton. Byl to norský výrobek. Byly to takové červené kapsle, ale cena byla dost vysoká. Mám pocit 600 za 20 kapslí. Prý je krill olej kvalitnější než omega3, je to tak?
Děkuji
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 22:55
Re: Otázka k produktu
Predavkovanie si mozete ustrazit napriklad tak, ze si to jednoducho odmeriate krvnym testom (12 eur):

http://www.vladozlatos.com/project/files/pages/65/alphamedical-cennik.pdf

Ak ide o davkovanie, tiez by sa mala podmienit vasim aktualnym stavom podvyzivy (vid hore link vysetrenie: profil mastnych kyselin). Ano krill olej je o nieco kvalitnejsi, obsahuje antioxidant astaxantin, ktory produkt lepsie stabilizuje voci peroxidacii. Ak vsak ide o najlepsi zdroj omega-3, tak to su jednoznacne cerstve ustrice:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/konzumujte-cerstve-ustrice-aspon-raz-za-mesiac.html#2172
Janka
Pridané: 12.11.2015, 10:06
Otázka k produktu
Ahoj Vlado/team,
Olej z treščej pečene som si kúpila u vás, aby som ho mohla dávať dcérke (5 rokov). Po otvorení som ho dala do chladničky a tam ho skladujem. Ešte stále som ho nespotrebovala celý, ale ako som sa dočítala v jeho popise, pokiaľ nesmrdí, môžem ho používať aj naďalej. Pre mňa by bolo výhodné ho kupovať v nejakej kamennej predajni v BA, aby som ho mala na dosah ruky. To je jediný postreh, ktorý mám. Ďakujem za váš záujem a podporu. Jana Osičková
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 21:07
Re: Otázka k produktu
Z mojho pohladu nie je spravne cakat na to, kym olej bude smrdiet a az potom ho povazovat za pokazeny. Ak bude flasticka vypita na 1/2, tak je nutne olej spotrebovat do 2-3 tyzdnov, alebo ho preliat do mensich flasiek. Inak vzduch vo flaske olej pokazy / znehodnoti. U nas sa dava pozor na skladovanie a nacasovanie dopravy k zakaznikovy. Dokonca oleje nad 25 stupnov celzia zakaznikom postou neposielame. U nas sa oleje skladuju od jary cez leto po jesen v chladnicke. Ci si v kamennych obchodoch vedia ustrazit celu logistiku oleja, to si musite preverit. My si olej cez kuriera prevazame do NR, takze cely proces logistiky mame pod kontrolou. Dokonca aj dorucenie je cez SK postup 1. triedou na 99% bezproblemove.
ivansykora
Pridané: 12.11.2015, 10:04
Otázka k produktu
dobrý deň, môžem rybí olej po cca mesačnej pauze ešte užívať aj naďalej? Bol otvorený, skladovaný v chladničke a niekde som čítal, že už by sa nemal po dlhšej dobe užívať, hmm? vďaka za info, ivans
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 20:57
Re: Otázka k produktu
Ak bol olej otvoreny a vypili ste viac ako 1/4 z objemu flasticky, tak produkt radsej zahodte. Vacsie mnozstvo vzduchu vo flasticke sposobi oxidaciu oleja aj ked ste to skladoval v chladnicke.
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem